Son casus fotoğrafların ardından yalnızca birkaç ay geçmesine rağmen Audi, 2016’nın ilk yarısında kullanıcılarına sunacağı yeni A4 Allroad’da neredeyse sona geldi.

İlk bakışta her ne kadar A4 Avant’a benzetilse de, detaylara inildiğinde ruhunda sakladığı maceracı ruhu, modelin Allroad kimliğini gün yüzüne çıkartıyor. Kamuflaj sayesinde gizlenen çamurluk üstü plastik kaplamaları biz farkedemesek de, fotoğrafı çeken WCF editörü kamuflajın altında bariz bir plastik kaplamanın yer aldığını notlarına eklemiş.

Süspansiyon sisteminde geliştirmelere sahip olduğu bilinen yeni A4 Allroad’un, standart halinde Quattro donanımına bünyesinde yer vermesi bekleniyor. Quattro gibi mühim bir donanımın yanında; yan eklerde, ön ve arka difüzörde paslanmaz çelik korumalara yer verecek olan model, A4 Avant’dan farklı olmak içinse değişimin büyüğünü iç mekanda geçirecek.

Bu maceracı ruhunu kaputun altında da sürdürmesi beklenen A4 Allroad, herhangi bir açıklama olmasa da 2.0 TFSI, 2.0 TDI ve 3.0 TDI ünitelerle bezenecek gibi görünüyor.

Fiyatlandırma hakkında konuşmak için her ne kadar erken olsa da, tahminler üzerine modelin 40.000 Euro’dan daha yüksek bir fiyatla, anavatanı olan Almanya’da satışa çıkması bekleniyor. Tanıtım için önümüzdeki yılın Mart ayı işaret edilirken, Cenevre Fuarı’na beklentileri yüksek kullanıcıların akın etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir