Bentley Bentayga karşınızda!

Hem de üretim videosundan kesitlerle

2

Bentley yeni Bentayga’yı bir video ile lanse etti. Bu sefer üretim bandından kesitlerle Bentayga tanıtılmış.

Hatırlayacağımız üzere 2012 Geneva Motor Show’da Bentley EXP 9 F konseptiyle SUV hakkındaki niyetini belirtmişti fakat otomobil dış tasarımıyla negatif bir geri dönüş almıştı. Bunun üzerine tasarım yenilendi ve Bentayga ortaya çıktı.

Bentayga en pahalı SUV ünvanına sahip ve Bentley’in bu türde ilk üretimi olacak, model dizel motorla karşımıza çıkacak. Bu sadece buzdağının görünen yüzü ki daha ateşli coupe-ified versiyonun gelecek yıl çıkacağı söylentiler arasında. Bu küçük SUV’un beklenen üretim modelinin çıkış tarihi ise 2018 gibi duruyor.

Bentayga, önceki konseptinden daha iyi duruyor ve hala baktığınız zaman içinizde karışık duygular meydana getiriyor. İç mekan ise gerçekten etkileyici. Peki böyle bir güzelliğin fiyat etiketi ne olacak derseniz €300,000 civarında başlayacak. Ülkemize gelirse yaklaşık 2,5-3 milyon Lira’ları bulabilir. Rakipleri ise şu anda Aston Martin DBX ve Lamborghini Urus gibi gözüküyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Bentley Bentayga karşınızda!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Gürkan Baştürk
Editor

VAG bütün modellerinde aynı direksiyonu mu kullanıyor yoksa bana mı öyle geliyor? R8’den tut Leon’a, Bentayga’ya hepsinin direksiyonları neredeyse birbirinin aynısı. Direksiyondaki tuşların konumları, alt kısım vs. hepsi birbirine benziyor.

ali_tremonti
Üye

Buram buram wag kokuyor