Araç muayene ücretleri, 1 Ocak 2016’dan geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artacak. Buna göre muayene ücretleri 97,94 lira ile 258,42 lira arasında değişecek.

Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Trafik Kanunu ile bu kapsamdaki yönetmeliklerde düzenlenen belge, ceza ve muayene ücretleri 2016’da yeniden belirlenecek. Söz konusu ücretlerde, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 2015 yılı için belirlenen yeniden değerleme oranında artışa gidilecek.

Buna göre, yılbaşından itibaren muayene ücretleri, otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde 245,44 liradan 258,42 liraya, otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda 181,72 liradan 191,16 liraya, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 93,22 liradan 97,94 liraya yükselecek.

Kaynak: NTV

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Benzine ve mazota indirim muayeneye zam"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bilebiletutsak
Üye

3 yıl araç muayene uzmanı olarak görev yapmış biri olarak söylüyorum, verilen hizmet ödenen ücretin çeyreği dahi etmez, zorunlu trafik sigortasında olduğu gibi bu da yasal soygundur o kadar söylüyorum.

Yellowolf
Üye

Helal olsun

talipagdasann
Üye

Alınan ücret tartışılır elbet. Ancak verilen hizmetten memnun değilim dersem haksızlık ederim. Yiğidi öldür hakkını yeme 🙂

motorsinann
Üye

Bu ayın sonunda aracımın muayenesi var 🙁 üzecek