Daihatsu’dan Copen Coupe ve Shooting Brake

Minik roadster çeşitleniyor.

1

Daihatsu, 2016 Tokyo Auto Salon’da görücüye çıkaracağı Copen temelli üç yeni konseptini internette paylaştı.

Konseptlerden ilki Robe Shooting Brake. Minik roadster Copen’in tasarımını pratiklikle birleştirerek ilginç bir boyuta taşıyan konsept, üretim bandına çıkmak için yüksek potansiyele sahip. Bu durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini henüz bilmesek de en azından fuardaki tepkilerin olumlu olacağını garanti edebiliriz.

İkinci konsept Cerro Coupe’ye geçtiğimizde ise birinci nesil Copen’e nostaljik göndermelerle karşılaştığımız, genel hatlarıyla Mini Coupe’yi, arkadan görünümüyle ise Alfa Romeo 4C’yi anımsatan bir model görüyoruz. Shooting Brake’te olduğu gibi coupe gövde tipindeki bu konseptin de üretilip üretilmeyeceği konusunda henüz bir bilgimiz bulunmuyor.

Diğer iki konseptin yanı sıra yine Copen temelli, maceracı bir modeli daha gösteren Daihatsu’nun henüz yalnızca çizim aşamasında olduğu görülen bu konseptinde, yerden yükseltilmiş bir Copen karşımıza çıkıyor. Bekleneceği üzere tampon ve çamurluklarda plastik koruma parçaları ve önde alüminyum alt gövde korumalarına yer verilen araç sert bir görünüme sahip.

Bahsettiğimiz bu üç konsept model hakkındaki detaylı bilgiyi 15 Ocak 2016’ta kapılarını ziyaretçilere açmaya hazırlanan 2016 Tokyo Auto Salon’daki Daihatsu standından alacağız.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Degisik Kahya Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Degisik Kahya
Üye
Degisik Kahya

Mavi copenin çizgileri bana hyundai veloster ı anımsattı, güzel görünüyor.