Hyundai’den Toyota Prius’a rakip: Ioniq

Koreliler, hibrit araç çekişmesine de katılmak istiyor.

10
1761

2017 Hyundai Ioniq, kamuflajsız şekilde görüntülendi.

Yılbaşından sonra resmi tanıtımı gerçekleştirilecek olan Ioniq, aerodinamik 5 kapılı hatchback yapısıyla dikkat çekiyor. Ioniq’in dış tasarımında, yeniden biçimlenen altıgen ön ızgara, LED gündüz farları ve büyük ızgaranın yanında oldukça ufak gözüken ön farlar yer alıyor. Ayrıca SUV havası veren arka tasarımın, oldukça dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz.

Karatılmış camlardan dolayı Ioniq’in iç tasarımını göremesek de, casus fotoğrafçılar daha önce görüntülemeyi başarmıştı (Kamuflajlı Ioniq ve içi).

Hyundai Ioniq, tamamen yeni geliştirilen platform üstünde yükselecek. Çevre dostu Ioniq, hibrit, plug-in hibrit ve tamamen elektrikli olmak üzere üç farklı versiyonla sunulacak. Satışa çıkacak olan hibrit ve plug in hibrit modelde, 1.6 litrelik benzinli motor yer alacak. Saf elektrikle çalışacak model ise lityum iyon bazlı bataryalara sahip olacak.

Hyundai Ioniq, Ocak ayında Kore’de resmi olarak tanıtılacak. Tanıtımın ardından Koreli Ioniq, Cenevre ve New York’taki araba fuarlarında boy gösterecek.

 

Yorum Yaz

10 Yorum "Hyundai’den Toyota Prius’a rakip: Ioniq"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
idealist
Üye
idealist
11 ay 3 gün önce

Hyundai her alanda ilerleme sağlıyor. bizler aracı eleştire duralım.

deco
Üye
deco
11 ay 3 gün önce

Diğerleri konuşur Hyundai yapar LOL

metallurgist
Üye
metallurgist
11 ay 4 gün önce

Toyota NiMH batarya kullanıyor Li-Ion kesinlikle daha efektif bataryalar. Koreliler çok yakında japonları geride bırakacak. Artık trend kabullenemesek de %100 elektrikli ya da hibrit araçlara dönecek ve koreliler bu yönde çok öndeler. (Tesla ile kıyaslama yapmayalım Elon Musk başlı başına bir deha zaten). Araç içinse tasarım eh işte. Teknoloji güzel.

emre6116
Üye
emre6116
11 ay 4 gün önce

bi accent blue havası var arabada makyajlı accent blue gibi arakası hariç

hatatahatch
Üye
hatatahatch
11 ay 4 gün önce

çinlilerin kopya araçları gibi olmuş. Tasarımı değiştireydiniz bari.

wpDiscuz