2017 Hyundai Ioniq, kamuflajsız şekilde görüntülendi.

Yılbaşından sonra resmi tanıtımı gerçekleştirilecek olan Ioniq, aerodinamik 5 kapılı hatchback yapısıyla dikkat çekiyor. Ioniq’in dış tasarımında, yeniden biçimlenen altıgen ön ızgara, LED gündüz farları ve büyük ızgaranın yanında oldukça ufak gözüken ön farlar yer alıyor. Ayrıca SUV havası veren arka tasarımın, oldukça dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz.

Karatılmış camlardan dolayı Ioniq’in iç tasarımını göremesek de, casus fotoğrafçılar daha önce görüntülemeyi başarmıştı (Kamuflajlı Ioniq ve içi).

Hyundai Ioniq, tamamen yeni geliştirilen platform üstünde yükselecek. Çevre dostu Ioniq, hibrit, plug-in hibrit ve tamamen elektrikli olmak üzere üç farklı versiyonla sunulacak. Satışa çıkacak olan hibrit ve plug in hibrit modelde, 1.6 litrelik benzinli motor yer alacak. Saf elektrikle çalışacak model ise lityum iyon bazlı bataryalara sahip olacak.

Hyundai Ioniq, Ocak ayında Kore’de resmi olarak tanıtılacak. Tanıtımın ardından Koreli Ioniq, Cenevre ve New York’taki araba fuarlarında boy gösterecek.

 

Kimler Neler Demiş?

11 Yorum "Hyundai’den Toyota Prius’a rakip: Ioniq"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Emre
Ziyaretçi

Kim ne derse desin. Hyundai dünyada kendini kanıtlamış ve rüştünü ispatlamış bir marka. Hyundai’ye sevsenizde, sevmesenizde başarısına saygı duymak zorundasınız. Ayrıca İoniq ile Prius rahatlıkla kıyaslabilir çünkü İoniq direk olarak Prius’un rakibidir. Hyundai ioniq çok başarılı bir otomobil. Prius ilede rahatlıkla rekabet edebilir. Hyundai CEO’su bile yaptığı açıklamada “Japonları tasarım, kalite, teknoloji anlamında geride bıraktık” ifadelerini kullanmıştı. Adam halkı beyler bundan 5-10 sene sonra dünyada Koreliler söz sahibi olacaklardır

idealist
Üye

Hyundai her alanda ilerleme sağlıyor. bizler aracı eleştire duralım.

deco
Üye
metallurgist
Üye

Toyota NiMH batarya kullanıyor Li-Ion kesinlikle daha efektif bataryalar. Koreliler çok yakında japonları geride bırakacak. Artık trend kabullenemesek de %100 elektrikli ya da hibrit araçlara dönecek ve koreliler bu yönde çok öndeler. (Tesla ile kıyaslama yapmayalım Elon Musk başlı başına bir deha zaten). Araç içinse tasarım eh işte. Teknoloji güzel.

emre6116
Üye

bi accent blue havası var arabada makyajlı accent blue gibi arakası hariç