İlk Superleggera olduğunu düşündüren Huracan’nın bu versiyonu, aslında Alman Novitec firması tarafından geliştirilmiş. Bu firma daha çok Ferrari modifiyesiyle tanınmaktadır. Lamborghini için modiyeye yeni başlayan firma, Huracan LP 610-4 için geliştirdiği modifiye paketini “N-Largo” olarak adlandırıyor.

Dış tasarımda öne çıkan en belirgin geliştirme body kit, yeni tampon tasarımıyla aracın genişliği 120 mm arttırılmış. Hafifletilmiş yeni jantları, Pirelli P Zero lastiklerle birlikte geliyor. Ebatları ise önler 245/30/20, arkalar 325/25/21 ölçülerine sahip. Son olarak sabit arka kanatla birlikte aracın dış taraftaki değişimini/gelişimini tamamlamışlar.

Aracın standart verileri, 601 beygir ve 560 Nm tork. Firma yeni supercharger ile birlikte 5.2 V-10 motordan 848 beygir ve 960 Nm tork elde etmiş.

Bu kadar güç artışından sonra firma yol tutuşu için aracın süspansiyon sisteminde değişikliğe gidip aracı 35 mm yere yaklaştırmış. Ayrıca yeni süspansiyon sürüş karakterine göre ayarlanabilir olarak araca eklenmiş.

Modifiyeli versiyonun 0-100 km değerleri şuan için belli değil ancak standart versiyonunda bu değer 3.2 saniye ve maksimum hızı 325 km.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Mavi Element"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ozcengel
Üye

Novitec’in yaptiklari her zaman hosuma gitmistir.

ceyhansuyu
Üye

Modifikasyon işi hiç hoşuma gitmiyor. Lamborghini bilmiyormu aracı daha güçlü yapmayı!