Pastor Maldonado, F1 hakemlerinden şikayetçi

Daha fazla kaza yapmalıydım!

1

Lotus’un Renault’a satılmasının ardından 2016 için koltuğunu garantileyen Formula 1 pilotu Pastor Maldonado hakemlerin verdiği cezalara isyan etti.

Venezuela’lı isim özellikle bu sezon katıldığı her yarışta mutlaka bir olay yaşadı ve yarış komiserlerinin bir numaralı takipçisi haline geldi. Agresif sürüşüyle ün kazanan pilot anlaşılan o ki bu ünden pek memnun değil. En ufak hatasında ertesi günün haberleri arasında yer almasından sıkıldığını söyleyen Maldonado, “Her sürücü bazı yarışlarda bazı olaylara karışıyorlar ve hiçbir şey olmuyor. Kimi ve Bottas iki kez basit bir kaza yaşadılar ama gazetelerde benim haberlerimden daha az yer aldılar.” dedi.

Hakemlerin verdiği kararlardan da dert yanan Pastor Maldonado; “Yarış hakemleri kesinlikle doğru işi yapıyor ama bir yarışta verdikleri karar öbürünü tutmuyor. Farklı hakemlerin farklı yarışlarda yer almaları saçma. Fakat bu oyunun bir parçası.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon 19 yarışta 9 kez yarış dışı kalan Maldonado, sezonu 27 puanla 14. tamamlamıştı.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dagasan Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Dagasan
Üye
Dagasan

Her ne kadar Maldonado’nun F1 de yeri olmadığını düşünsem de(Özellikle de yarış bile kazanmış olması beni gerçekten üzüyor) hakemlerin bir yarışta verdikleri kararla başka bir yarışta verdikleri kararların tutmadığı konusunda haklı. Bazen inanılmaz saçma cezalar veriyorlar.