Geçtiğimiz günler S400 4MATIC Coupe isimli modelle büyümeye hızla devam eden S-Serisi, serinin amiral gemisi olan S65’i, bu sefer Cabriolet bir gövdeyle ve V12 motorla kullanıcılarına sunuyor.

Markaların adeta birbirleriyle yarışa girdiği downsizing akımına inat, 6 litrelik V12 motoru modelin kalbine oturtacak olan Daimler, bu motorla beraber büyük ebattaki motorların üretiminin canlandırılacağı müjdesini verdi.

Belkide sırf bu sebepten dolayı alıcı bulacak olan modelin, bu devasa üniteye ait güç değerleri ise Mercedes-AMG tarafından 621 beygir ve 1000 Nm tork olarak belirtilmiş. Bu güç değerleriyle, modelin Cabriolet yapısı birleşince 4.1 saniyelik 0-100 km/s akselerasyon ve 250 km/s’lik son hız değerleri pek şaşırtmıyor.

Fakat daha fazlasını isteyen kullanıcılarını da düşünen Mercedes-Benz, opsiyonel olarak sunduğu AMG Sürücü Paketi ile son hızı 300 km/s’ ye kadar yükseltebiliyor. Tabiki tüm bu verilerin arkasında ise Mercedes’in dayanıklı şanzımanı AMG SPEEDSHIFT 7G-TRONIC yer alıyor. Bununla birlikte böylesine ivmelenen bir otomobilin yere basması için 20 inç güçlendirilmiş jantlar ve seramik frenler kullanan Alman markası, tüm bu bileşenleri önde 255/40 ZR 20, arkada 285/35/ ZR 20 ebatındaki lastiklerle birleştiriyor.

Bir Mercedes Cabrio’su olarak AIRCAP (rüzgardan koruma sistemi) ve AIRSCARF’a (boyun ısıtma) sahip olan model, bunlara ek olarak ısıtmalı kol dayama, akıllı otomatik klima ve 4 renk seçenekli üç katmanlı akustik tavan kumaşına da bünyesinde yer vermiş.

Müjde olarak vermemiz gerekirse önümüzdeki yıl, 4 Nisan’da siparişleri almaya başlayacağını belirten Mercedes, Mayıs ayına doğru modellerin bayilere geleceğini fakat kullanıcılarına tam anlamda ulaşması için yaz mevsiminin gözden çıkarılması gerektiğini ekledi.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "S65 Cabriolet, V12 ile kükreyecek!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hatatahatch
Üye

250 mi? Bence mercedes modele güvenemiyor? Bin torkluk bir aracın sınırlandırılmış bile olsa son hızı 300 filan olmalıydı.

35yklc
Ziyaretçi

Ezbere laflar yerine üç büyüklerin neden sürekli 250kmh(155mph) ye limitli olduğunu araştırsanız? BELKİ ARALARINDA BİR ANTLAŞMA VARDIR???