Yarışmalarda bayrağımızı defalarca dalgalandıran ünlü motosiklet yarışcısı Kenan Sofuoğlu Facebook hesabından paylaştığı habere göre Düzce’nin Cumayeri ilçesinde yeni bir pist yapımı için çalışmalara başlandığını belirtti.

Facebook hesabından “Duymayanlar için müjdeli haberimizi paylaşmak istiyorum;

Yeni yapılacak olan pist için kararımızı verdik, birkaç aydır farklı lokasyondaki yerleri inceledikten sonra Düzce’nin Cumayeri ilçesinde pisti yapmaya karar verdik. İnşallah önümüzdeki Pazartesi günü ilk çalışmalar başlıyor. Dozerler piste girişi yapacaklar. Allah nasib ederse Mayıs ayında ilk asfaltı atmayı ve Haziran ya da Temmuz ayında Türkiye Şampiyonasının bir ayağını burada gerçekleştirmeyi planlıyoruz. En önemlisi de bu pisti sadece motosiklet pisti olarak görmeyin, öyle bir pist yapılacak ki hem Türkiye Otomobil yarışlarının hem Motosikletlerin her türlü Pist yarışlarının yapılabileceği güvenlik olsun, tasarım olsun bu alanlarda Dünya standartlarında özel bir parkur hazırlanacak. Pistin dizaynını bizzat ben kendim yapacağım. Bütün çalışmalarıyla A dan Z’ye kendim koşturup uğraşacağım. Pisti buraya yapmamızda hem Cumayeri Belediye Başkanımızın yoğun ısrarları ve gösterdikleri itinadan ve bölgenin çok elverişli olmasından dolayı ayrıca Sakarya’da halihazırda bulunan pistimizden ötürü son kararımızı burada yapılması yönünde verdik. Cumayeri Belediye Başkanımız Sayın Recep Tuna’ya gösterdikleri ilgiden ötürü çok teşekkür ederim. Önümüzdeki hafta basınla alakalı gerekli açıklamaları ve bilgilendirmeyi yapacağım. Ülkemize inşaallah hayırlı olsun.” diye belirten Sofuoğlu ayrıca gelen tepkiler üzerine;

“Resim çok yüksekten alındığı için bölge ağaçlık gibi görünmüş ama resimde görünen yerlerde sadece sık olmakla birlikte ufak boyutta çalılıklar mevcut ağaç kesme gibi bir durum kesinlikle yok merak eden kardeşlerimiz için düzeltmiş olalım.” diyerek başka bir açıklamada daha bulundu.

kenan sofuoglu-yeni pist alanı

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Yeni pist için mekan belirlendi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
yselimkaya
Üye

çok güzel bir adım, Sofuoğlu nun emeği ve katkıları minnattar olunacak cinsten. Umarım bireysel çabaları karşılığını hep bulur

yunuSdrive
Üye

9 yıl cumayerinde oturduk sonra taşındık zamanlama kötü 😀

dr_afe
Üye

umarım vatandaşın kullanımına da açılır. cumayeri istanbul ve ankara’ya ortalama 180 km uzaklıkta merkezi bir mevki secilmiş. tebrikler kenan sofuoğlu grurumuzsun.