Geçtiğmizi yaz geliştirildiği ile ilgili haberlerine medyaya yayıldığı Mercedes AMG GT için bekleme süresinde sona gelindi.

Halen sürmekte olan Detroit Auto Show’da Mercedes-AMG CEO’su Tobias Moers ile gerçekleştirilen röportaj modelle ilgili çoğu detayı gün yüzüne çıkardı. Beklentileri yüksek olanları üzeceğini söyleyen Moers, Black Series vb. bir versiyonun geliştirilmediğini öncelikle belirtti.

Geliştirmelerin çoğunun aerodinamik ve buna bağlı olarak performans artışı üzerinde olduğunu paylaşan Moers, bu agresif modelin isminin yanına belkide bir ‘R’ harfi eklenerek modelin ‘Mercedes-AMG GT R’ olarak piyasaya sunulabileceği ihtimali üzerinde durdu.

4 litrelik bi-turbo V8 motorla yola devam edeceği bilinen model, 550 beygire sahipken henüz ağırlık tasarrufu ile ilgili bir bilgi medyada yer almıyor. Fakat AMG’nin 800 adet mühendisi sadece bu otomobili geliştirmek üzere görevlendirdiği bilinmekte.

Moers’a elektrik desteği sorulduğunda şimdilik kullanılmayacağını belirten AMG CEO’su, hazırkıta bekletilen SLS Electric Drive oluşumunun ziyan olmayacağını, fakat bu sistemle gelecekte karşılaşacağımızı açıkladı.

Aynı zamanda ortadan motorlu otomobillere olan düşkünlüğü bilinen Moers’a bu konu sorulduğunda, modelin öngörülerine dikkatleri çekerek bu aşamada böyle bir hamlenin epey elverişsiz olduğunu belirtti.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir