Makyajlı Golf VII’yi Mart ayında gerçekleştirilecek Cenevre Motor Show’da tanıtacak olan VW, modelin gelmiş geçmiş en güçlü versiyonu unvanını R420’ye vermeyi planlıyor.

VW, 2013 yılında yollara ayak basarak compact hatchback sınıfının ikonu haline gelen Golf MK7 ailesini gençleştirmeye hazırlanırken, modelle alakalı dedikodular da iyiden iyiye artmaya başladı. Full LED farlar gibi günümüzün teknolojik yenilikleriyle ve görsel olarak ufak dokunuşlarla hayatına devem edeceği belirtilen Golf MK7, yine kendi sınıfının en çok satan otomobili olmaya devam edecek gibi görünüyor.

İç mekanında renk ve malzeme olarak bazı güncellemelerin yapıldığı ifade edilen Golf 7’nin güncel Passat’ta kullanılan dijital gösterge paneline ve head-up display’e sahip olabileceği konuşulurken, markanın daha önce tanıttığı 9.2 inç’lik dokunmatik ekrana sahip MIB bilgi-eğlence sistemiyle de donatılabileceği belirtiliyor.

VW, makyajlı Golf 7’de 2017 yılından itibaren 1.4 TSI ve 1.6 TDI motorlarını 1.5lt ünitelerle değiştireceğini duyurduktan sonra modelin plug-in hibrit versiyonu Golf GTE’nin de kaputunun altında bazı güncelleştirmeler yapmış. GTE’nin 204 BG olan gücünü 218 BG’e, 350 Nm olan tork değerini ise 400 Nm’ye yükselten VW, bu sayede GTE’yi Passat GTE ile aynı alt yapıya kavuşturmuş.

Geçen sene hakkında pek çok haber çıkan, Golf ailesinin en güçlü üyesi Golf R’ın 400 BG güce sahip olacağı konuşulurken VW, son anda fikrini değiştirerek modelin gücünü 420 BG’e çıkartmış. Bu yüksek gücü güncel modelde kullanılan 2.0lt turbo motordan mı yoksa Audi RS3’teki 2.5lt’lik turbo üniteden mi elde edileceği konusunda net bir bilgiye ulaşamadıklarını belirten Alman kaynaklar, VW’in bu konuda bir sürprize imza atabileceğinin altını çiziyor.

Not: Haberin görselleri güncel Golf R’a aittir.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir