Nissan Kanada, 2016 Micra Kupası’yla aynı ismi taşıyan uzun süredir gizlediği özel üretim pist aracını tanıttı.

Uygulanan makyajın tek amacının görsel çekiciliği arttırmak olduğu gibi sınırlı sayıda üretilen modelde herhangi bir mekanik değişiklik bulunmamakta. Bahsettiğimiz bu görsel çekiciliği arttırmak için yapılan makyaj; aracın dış hatlarını keskinleştirmek, sekiz kollu, 15 inçlik alaşım jantlar ile donatılmasını içeriyor. Ayrıca araçta Nissan Micra Kupası yarışmasında hükümdarlık koltuğunda oturan Olivier Bédard tarafından özel olarak numaralandırılıp imzalanan bir levha da bulunuyor.

Nissan Kanada, modelin bu bahar satışa sunulacağını, yalnızca 250 adet üretileceğini ve bahse konu olan Micra’nın başlangıç satış fiyatının 9,998 Kanada Doları olacağını duyurdu.

Motor sporları için olan bu versiyon, gücünü normal versiyonda kullanılan 1.6 litrelik 4 silindir ve 109 beygir gücüne sahip motordan alıp, daha güçlü frenler, iyileştirilmiş süspansiyon sistemi ve yarışa özel olarak hazırlanmış egzoz ile birlikte gelecek. Ayrıca söz konusu modelin iç kabini fazla ağırlıklardan arındırılmış olup, araçta 5 noktalı emniyet kemerleriyle donatılmış bir yarış koltuk sistemi ve aracın içini tamamen kaplayan roll cage sistemi mevcut.

Bu yıl 14-15 Mayıs’ta Calabogie Motorsporları Park’ında koşulacak 2 yarışla başlayacak. Nissan Micra Kupası sezonu  23-25 Eylül tarihlerinde  Mont-Tremblant pistinde yapılacak 15. ve 16. yarışlarla son bulacak.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Küçük Micra, bu görüntüsüyle çok daha agresif"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Halilowich
Üye

Konya sanayide hazırlamışlar aracı jantlar falan 😀

Bebebiskuvisi
Üye

Agresif olmayan bir şey ne kadar çok daha agresif olabilir ki? 0 x 12750219751 = 0

thestig
Üye

Adam haklı.