Mercedes, Audi A6 Allroad’a rakip olacak bir off-road wagon modeli için yeşil ışığı yaktı. Motoring’e göre bu yeni model, E Serisi Estate tabanlı olacak ve E Serisi All-Terrain adını taşıyacak. Otomobilin, Eylül’de Estate modeli ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Avrupa’da yıl sonuna doğru satışlarının başlanması beklenen All-Terrain, ABD’de büyük ihtimalle satışa sunulmayacak. Mercedes’ten Matthias Luhrs, crossoverlardan esinlenen wagonların pazara çok bağımlı olduğunu ve Amerikalılar’ın station wagonları sevmediklerini söylemişti. Mercedes’in bir C Serisi All-Terrain’e onay verip vermediği konusunda herhangi bir bilgi olmasa da Luhrs’un önceki açıklamalarına göre, böyle bir model de değerlendirme aşamasında.

E Serisi All-Terrain’e yeşil ışık yakılmasının yanı sıra Mercedes, bu yıl içerisinde 3 yeni model daha tanıtacak. Bunlardan ilki, Ağustos’ta tanıtılması planlanan C Serisi Cabrio olacak. Üstsüz C’yi GLC Coupe ve C450 AMG 4MATIC’in geliştirilmiş bir versiyonu takip edecek. C450’de 9G-TRONIC şanzıman gibi ufak değişiklikler yapılması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir