BMW’nin himayesine geçmesinden sonra küllerinden yeniden doğan Mini, crossover sınıfındaki temsilcisi Countryman’i yenilemek için gün sayıyor.

Selefinin satış başarısının ardından özgün bir SUV yaratmak için kolları sıvadıklarını belirten Mini yetkilileri, ilk Countryman’den sonra daha büyük boyutlarda bir otomobile imza atmışlar. Artan uzunluğu ve genişliği ile birlikte crossover sınıfından SUV sınıfına geçişe hazırlanan Countryman’in arazi kabiliyetine de yoğunlaşan Mini, otomobilin alt yapısını arazi performansı için daha dayanıklı hale getirmiş.

BMW’nin UKL platformunu kullanan tüm Miniler gibi baz versiyonda önden çekiş sisteminin standart olarak sunulacağı ikinci jenerasyon Countryman’de, selefinde olduğu gibi motor seçeneği basamakları çıkıldılça ALL4 4 tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunulacak.

Motor gamında yine BMW’den alınan üç ve dört silindirli seçenekleri göreceğimiz 2016 Mini Countryman’de tüm Mini modellerinden tanıdığımız, modellerin en üst basamağı olan 228 PS güce sahip 2.0 lt motorun kullanıldığı John Cooper Works(JCW) seçeneği de yer alacak.

Ekim ayında gerçekleşecek 2016 Paris Motor Show’da tanıtılması planlanan Countryman’in 2017 yılında satışı çıkması düşünülürken, detaylı teknik verileri önümüzdeki aylarda netlik kazanacak.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Mini Countryman sınıf atlayacak"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ersin Erbeden
Üye

Sabit bir tasarım anlayışına saplanarak yeni modeller üretmek çok zor ki önceden bir Mini gördüğümde dönüp bakardım ama artık standart bir araç gözüyle bakıyorum. Yani aynı şekil yavaş yavaş sıkıyor.