Geçmişe nazaran basmakalıp tasarımlardan kurtulup çağa ayak uyduran tasarımlara imza atmaya başlayan Lada, üçüncü jenerasyon Niva 4×4’ü 2018 yılında satışa çıkarmayı planlıyor.

Rusya’da giderek azalan sıfır otomobil satışlarına rağmen yeni Vesta ve X-Ray ile büyük bir değişim geçiren Lada’nın yeni Niva 4×4’ü 2016’da tanıtacağı, ancak üretimin 2018 yılının son baharını bulacağı belirtiliyor.

Rus kaynaklara göre üç ve beş kapılı karoserlere sahip olacak yeni Niva, 81HP gücündeki 1.7 lt’lik emektar motor yerine çok daha güçlü bir motorla ve manuel şanzımanla donatılacak. Birkaç ay önce Lada’nın, Renault imzası taşıyan dizel motorlar için Fransız firmayla görüşme yaptığını da belirten kaynaklar, bu görüşmeyi resmen doğrulatamamış olsalar da yeni Niva’nın güncel Niva’yla birlikte satılabileceğinin altını çiziyorlar.

 

Not: Resimdeki otomobil 2014 Lada Niva 4×4 Urban’a aittir.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Yeni Lada Niva 2018’de yollarda"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Onur
Üye

keçi diye bilinir yıllardır 🙂 lada diyip geçmeyin nivaların arazi performansı çok iyidir dağ patika dinlemez

Burak12345
Üye

ruslar türkiyeye saçma sapan hareketler yaptığı sürece türkiyenin rus arabasını türkiyeye sokmaması lazım böyle giderse hodrimeydan

Dagasan
Üye

Umarım gidip saçma bir crossever a çevirmezler. Bildiğim en iyi arazi araçlarından biri o motora rağmen çıkamadığı neredeyse hiç bir yer olmuyor, ne çamurlara, karlara girdik bir kere saplanmadı şu güne kadar.(Saplansa vincimiz de hazır o ayrı 🙂 )

kaanc5
Üye

1.5 dci ve 4×4 olsa ne güzel olur