Subaru, yepyeni Impreza hatchback’in testlerinde final aşamasına geldi. Tanıtım gelecek aylarda gerçekleşecek.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek hızlarda test edilirken görüntülenen prototip, ağır kamuflaj altında da olsa keskin tasarımını gizleyemedi. Geçtiğimiz yıl gösterilen 5 kapılı Impreza konseptinden bu yana bekleyişte olan Japon hayranları umarız daha önce olduğu gibi konsept ile üretim versiyonu arasındaki tasarım uçurumu nedeniyle hayal kırıklığına uğramaz.

2017 Impreza hatchback ve sedan, Subaru’nun yeni geliştirdiği SGP (Subaru Global Platform) üzerinde yükselecek. Şu an piyasada olan modellere göre daha geniş bir yaşam hacmi sunması beklenen yeni Imprezalar, ağırlık konusunda da avantaja sahip olacak.

Yeni platforma ek olarak yeni bir motor yelpazesi ile gelecek 2017 Impreza, downsizing adı verilen küçük hacimli turbo trendine uyarak daha ekonomik motor seçenekleri sunacak. Bu motor seçenekleri 6 ileri manuel ya da opsiyonel olarak yeni nesil CVT şanzımanlar ile tercih edilebilecek.

Yenilenen Subaru Impreza’nın tanıtım tarihi belirsizliğini korusa da modelin sonbahar aylarında satışa sunulacağını düşündüğümüzde tanıtımın gelecek aylarda yapılacağını öngörebiliriz.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "2017 Subaru Impreza hatchback neredeyse hazır"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
srtkmc
Üye

Wrx stı modelide gelıcek mi?
Hatcback wrx stı benim en sevdiğim araba konumunda.Bu haber baya heyecanlandırdı :]

ozcengel
Üye

1 litre 3 silindir boxer olmaz diye dusunuyorum 😀

deco
Üye

şeytan ayrıntıda gizli

wpDiscuz