Toyota, C-HR konseptinin üretim modelini Türkiye’deki fabrikasında üreteceğini açıkladı.

Japon üretici, yeni crossover’ının son halini 1 Mart’ta başlayacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkartacak. Aracın teknik verilerini hala sır gibi saklayan Toyota, büyük olasılıkla yeni aracına son model Prius’un donanımını adapte edecek. Üretime hazır C-HR’ın (muhtemelen üretim adı farklı olacak) yeni geliştirilen TNGA platformu üzerinde oluşturulması bekleniyor.

Bu araç Toyota’nın AYGO, Yaris, Auris, Corolla, Verso, Camry ve Avensis’ten sonra Avrupa’da üreteceği sekizinci model olacak. Şirket, yeni crossover modelinin hibrid motorunu Deeside İngiltere’de bulunan motor fabrikasında üreteceğini belirtiyor. Ayrıca Toyota, Avrupa ve diğer bölgelere gönderilecek C-HR modelinin Türkiye’de üretileceğini açıkladı.

Toyota C-HR konseptinin stil sahibi bir tasarımı olmasına rağmen, üretim modelinin daha yumuşak hatlara sahip olacağını düşünüyoruz. Umarız ki Toyota’nın crossover’ı da Nissan Juke’da olduğu gibi ya çok seveceğiniz ya da nefret edeceğiniz radikal bir tasarıma sahip olur böylelikle yollarda daha eğlenceli tasarımlarla karşılaşabiliriz.

Önümüzdeki ayın başında sahne alacak olan yeni crossover bu yılın ikinci yarısından sonra satışa başlayacak.

C-HR ile ilgili önceki haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

1- C-HR Konsepti Tanıtıldı

2- C-HR Casus Foto

3- C-HR Cenevre Otomobil Fuarı

4- C-HR NAIAS Detroit Fuarı

5- C-HR Gazoo Racing Nürburgring

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "C-HR Türkiye’de üretilecek"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ozcengel
Üye

Toyota Turkiye CEO’su 2017de bundan 20.000 civari ic pazarda satmak istiyoruz demis sanirim yeni dizel otomatik kombinasyonuyla gelecek…

Onur Mutlu
Üye

Dizel yerine Toyota hibrit araçlara daha çok önem veriyor. Benzinli hibrit olarak sunacak. Motoru da 1.6 motorlu gelecek olabilir. Hibrit sistem olarak geleceğinden ortalama tüketimi 4-5 arasında olacak diye düşünüyorum.

thestig
Üye

“YÖRLÜ ÜRETÜM AROBA OLINIR MI YAAAV” (!)