Fiat Egea’ya CMS jant

Fiat Egea’nın jantları CMS grubu tarafından üretilecek!

4

Fiat Egea’nın jantları Egeli üreticiden

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın önde gelen alüminyum jant üreticisi CMS Grubu, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve ismini Ege Denizi’nden alan Fiat Egea’nın tek alaşım jant tedarikçisi oldu.

TOFAŞ’ın yeni modellere yönelik yaptığı 1,5 milyar doları aşan yatırımının içerisinde yer alan ve Türkiye otomotiv tarihinin en önemli otomotiv projelerinden biri olan Fiat Egea’nın alaşım jantlarının tek tedarikçisi CMS Grubu oldu.

CMS, Tofaş’ın A Grubu tedarikçilerinden

Tofaş’ın, sayısı 400’e yaklaşan tedarikçi firmaları arasında, yıl içerisinde gerçekleştirdikleri SQP performansı ve MMOG/LE değerlendirmelerinden yola çıkarak oluşturduğu puanlamada 95,27/100 puanla A grubu tedarikçiler arasında yerini alan CMS Grubu, TOFAŞ’a yılda yarım milyon adede yakın alaşım jant tedarik ediyor.

CMS halen, Fiat-Chrysler Automobiles (FCA) şirketler grubunun, Fiat, Alfa Romeo, Lancia ve Jeep markalarına da ürün sağlıyor.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
thestigMesut YavuzOnur Mutlu2004_E46_318i Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Mesut Yavuz
Üye
Mesut Yavuz

CMS 40 🙂

thestig
Üye
thestig

Bunu yazmaya girmiştim. 🙂

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Cms, yurt dışının bir markası sanıyordum. Türk olduğunu duyunca ayrı bir gururlandım. Bizim ilk aile arabamız Şahindi. Üstünde cms jantlar vardı. Tebrik ederim tek tedarikçi olduysa.

2004_E46_318i
Üye
2004_E46_318i

İzmirli CMS’nin iki fabrikasında üretilen jantları, Renault’tan Volkswagen’e, Audi’den Bentley’e kadar birçok aracın lastiklerini süslüyor.
Renault başta olmak üzere Volkswagen, Fiat Oto, Lancia, Alfa Romeo, Dacia, Toyota, Honda, Bentley, Seat, Audi gibi birçok marka bulunuyor portföyümüzde “CMS”