Alman modifiye firması KAEGE, Porsche 911 GT3 RS (997 Serisi)’i yeniden yorumladı.

Motoru aşırı yüklemekten ziyade aracın ağırlığını azaltmaya odaklanan KAEGE, ilk olarak 911’in egzoz sitemine odaklanırken, kullandığı M+M egzoz sistemiyle birlikte motoru 8 BG güçlendirip otomobili ise 7 kg hafifletmiş. Motorun ihtiyacı olan havayı emme manifolduna yönlendiren hava kanalarını karbon fiber olanlarla değiştiren Alman marka, bu sayede 7 BG daha kazanırken yeni nesi bir elektrik destekli direksiyon pompası kullanılmış.

911 GT3 RS’de “Sachs” marka spor debriyaj seti ve kısa oranlı şanzıman kullanan KAEGE, 9 kg daha hafif 19 inç’lik BBS jantları tercih etmiş. Alüminyumdan imal edilmiş KW süspansiyon ve lityum iyon bataryalar ile birlikte 15 kg’lık bir tasarruf daha yapan Alman firma, gövdedeki bazı parçalardan feragat ederek 20 kg’lık bir yükten daha kurtulmayı başarmış.

Gövde rengiyle aynı renkte takla barı kullanılan 911’in kabininde ise retro tasarımlı koltuk ve döşemeler tercih edilirken, bagaj bölmesi de ağırlık azaltma uygulamasından nasibini almış.

911 GT3 RS’in 4.3 lt’lik motorunu toplamda 520 BG güce ulaştıran Almanlar, daha detaylı teknik verileri açıklamazken otomobilin fiyatı ile alakalı henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir