Range Rover Sport Coupe 2017’yi bekliyor

Yeni bir moda akımı mı başlayacak?

1

Pek çok popüler SUV’a imzasını atan Land Rover, L560 kod adlı; coupe-SUV sınıfı üyesi yeni otomobilini gelecek sene yollara çıkarmayı planlıyor.

Range Rover Sport Coupe ismiyle hayata gözlerini açacak olan otomobilini Jaguar F-PACE’in alüminyum gövdesi üzerinde yükselten Land Rover, yaklaşık 4.7m boyuyla BMW X6’dan çok az kısa olacak Sport Coupe’yi, Range Rover Evoque ve Range Rover Sport arasına konumlandırmış.

Dört koltuklu haliyle daha samimi bir iç mekana sahip olacağı ifade edilen otomobilin eğimli tavan yapısı nedeniyle arka yolcuların iniş binişlerini biraz kısıtlayacağı belirtilirken tasarımının hangi Land Rover modeline benzeyeceği ile alakalı detaylı bir bilgi ise bulunmuyor.

Kaputunun altında hem benzinli hem de dizel motorların olacağı belirtilen Sport Coupe için zengin bir havuzdan yararlanacak olan Land Rover’ın hangi seçenekleri tercih edeceği bilinmezken, Jaguar F-PACE’in elektrik altyapısını kullanacak olan hibrit Range Rover Sport Coupe’nin 3.0 SDV6 motoruyla donatılacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Not:Resimdeki otomobil Range Rover Evoque’a aittir.

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz