3.5 yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve geçtiğimiz yıl ortaya çıkan EVT S1 projesinin maddi yetersizliklerden ötürü sonlandırıldığı açıklandı.

Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin çalışmaları sonucu kurulan EVT Motor’un ürettiği ilk prototip araç EVT S1 geçtiğimiz yılın Ekim ayında ortaya çıkmış ve otomobil severlerden büyük beğeni toplamıştı. Elektrikli spor otomobil olarak tanıtılan araç 12 kişilik bir ekip tarafından 3.5 yıllık bir çalışmanın ardından Hacettepe Üniversitesi’nin Teknokent’inde üretilmişti. 500 adet araç üretimi için izin alındığı ve yatırım beklenildiği belirtilen proje, aradan geçen sürede beklenen yatırımı alamayınca durduruldu.

Konu ile ilgili araç için kurulan Facebook adresinden açıklamada bulunan yetkililer, “EVT Motor destek gelmediği için faaliyetlerine son vermek zorunda kalmıştır. EVT S1’in akıbeti Devrim arabaları gibi olmuştur. Bize manevi destek veren halkımıza teşekkür ederiz.” şeklinde bir basın açıklaması yayınladı. Projenin sonlanmasının ardından EVT Motor bünyesinde çalışan mühendislerin büyük otomotiv markalarına transfer olduğu ve aracı oluşturan ekibin dağıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 Kaynak: Hürriyet

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "EVT S1 projesinden kötü haber"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Enes
Ziyaretçi
Ben bu otomobili yeni gordum. 2015 te yapmislar. Bu otomobil eger hayata gecseydi kesinlikle cok daha iyi modeller gelirdi. Bugun tesla gibi bir otomobile bike obama yardim etmeseydi var olmayacakti. Space× e nasa 6 milyar dolar yardim etmeseydi olmayacakti. Elon musk bu sekilde var oldu… yani desteklendi. Bu ulkenin dusmanlarini disarda arayanlar bence yaniliyor. Icerden birileri bunu engelledi. Kesinlille o su bu kim bilmem ama kimse onlar kesinlikle cahil, bencil kiskanc ve cekemeyen tipler. Ve burada tum hepimizin de sucu var… toplu sekilde bunekibe 500 bin insan destek olsaydi… yok olmazdi bu proje. Yazik. Bunlar amerikada olsalardi simdiden milyarder gencler… Read more »
harda
Üye

Arkadaşlar ODTÜ’de okuyorum ancak, Hacettepe Otomotiv Mühendisliği okuyan arkadaşımın bana anlattığı şekilde iletmek gerekirse; bildiğiniz ve takip ettiğiniz üzere Yerli Otomobil(Cadillac-Saab) lansmanından hemen sonra lansmanı yapıldığı için, devletin elinin değdiği ve iktidarın büyük projesi olarak tanıtımı yapılan ama fiyasko çıkan bi projenin yerine, Üniversite bünyesindeki genç mühendislerin, Üniversite bütçesiyle koyduğu başarı iktidar tarafından kabullenilememiştir ve devletin destek olması sahiplenmesi gereken proje BÜYÜK ELLERDEN gelen emirle sonlandırılmıştır. Teşekkürler.

yunuSdrive
Üye

yazıklar olsun ülkede bir sürü milyoner var birisi destek olamamış

thestig
Üye

Bu ülkeden bir cacık olmaz. Hiç bir zaman da olmayacak. Başa kim gelirse gelsin…

onurdk
Üye

Şimdi baş mühendis diyor ki biz arabayı ürettik öyle tanıttık keşke seri üretime geçirip tanıtsaydınız belki de insanlar bu arabanın alınabileceğini düşünürlerdi.Zira kimse böyle riske girmez.

wpDiscuz