Nissan’ın güçlü pick-up modeli Navara, Shropshire merkezli SVM firması tarafından baştan aşağı modifiye edildi. Çift kabinli ve NP300 kasa kodlu araç üzerinde yapılan özelleştirmeler sonucu 800 beygirlik devasa bir güç ortaya çıktı.

Nissan Navara’da bulunan 2.3 litrelik turbodizel motor, yine Nissan’ın efsanevi modeli Skyline GT-R R35’den alınan 3.8 litrelik V6 motor ile değiştirildi. Altı silindirli ve 565 beygirlik motor, yapılan geliştirmeler sonucunda 800 beygirlik bir güce kavuşturuldu. Severn Volley Motorsport mühendislerinin iddiasına göre ise araç üzerinde yapılan çalışmalar tamamlandığı zaman 1500 beygirlik bir güç açığa çıkacak. Navara GT-R’ın çıkabildiği maksimum sürat ise 370 km/saat olarak belirtilmiş.

Araçta güçlü GT-R motorunun yanı sıra Godzilla’nın çift kavramalı altı ileri otomatik şanzımanı ve dört tekerlekten çekiş sistemi de bulunuyor. Çılgın fikirlere açık olduklarını belirten ekip lideri Luke Anthony, otomatik şanzımanın isteğe özel olarak arkadan çekişli manuel şanzımana da dönüştürülebileceğini belirtiyor.

GT-R motorlu Nissan Navara, geliştiricisi tarafından 251.000 dolarlık bir etiket fiyatıyla satışa sunulmuş durumda. Ayrıca araç performans açısından kişiselleştirilmeye açık olduğu için müşterinin isteği üzerine yapılacak ekstra özelleştirmeler fiyatın dışında tutuluyor. En güçlü pick-up aracı unvanına sahip olmak için can atan ve performans bakımından Bugatti Chiron gibi süper spor otomobillerle yarışan araç, bakalım yüksek fiyatına rağmen alıcı bulabilecek mi?

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3
0
1
 
3
emre6116ergnhknali_tremonti
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
emre6116
Üye
emre6116

nissan canavara

ergnhkn
Üye
ergnhkn

sar baba yükü gtr motoru var nassa

ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

Hızlı ve dingilli 😀