TOK SPORT WRT takımı, Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın (MERC) ikinci yarışı olarak 25-27 Mart tarihlerinde organize edilecek Uluslararası Kuveyt Rallisi’nde Yiğit Timur-Ufuk Uluocak ve Vedat Diker-Erdal Oral ekipleri ile yer alacak.

Kuveyt Rallisi’nde 18’i Grup N otmobile yarışan 22 ekip, 212 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 583 km kat edecekler. Yarışta start alacak tek Türk takımı TOK SPORT WRT, bu sezon Yiğit Timur-Ufuk Uluocak ile Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nda Grup N klasmanında zirveyi hedefliyor. Dünya Rallikros Şampiyonası RX Lites kategorisinde yarışan ilk Türk pilot olan Timur, henüz ilk senesinde sezonu dördüncü sırada tamamlayarak büyük bir başarı elde etmişti. Şampiyonanın Finlandiya ayağında ikinci olarak Türk otomobil sporları tarihinde bir Dünya Şampiyonasında podyum başarısı elde eden “ilk ve tek Türk” pilot olarak göğsümüzü kabartan genç pilot, Kuveyt’te Mitsubishi Lancer EVO X ile yarışacak.

Şampiyonanın ilk yarışı olan Uluslararası Katar Rallisi’nde de start alan bir diğer TÜrk ekip Vedat Diker-Erdal Oral da, Mitsubishi Lancer EVO X ile mücadele edecek.

Kaynak : TOSFED

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir