Maserati Alfieri yavaş yavaş üretim aşamasına yaklaşırken, mühendis Davide Danesin markanın giriş seviyesinde bir spor platform geliştirdiğini onayladı.

Danesin, yeni GranTurismo’nun ve Alfieri’nin, Ghibli’den, Levante’den ve Quattroporte’dan “daha sportif şaheserler” olacağını açıkladı. Alfieri’nin maliyetini ve geliştirilme süresini azaltmak için Ghibli ile aynı temeli kullanacağını da ekleyen Danesin, modeli hafifletmek için alüminyum parçalar da kullanılacağını ekledi.

Motor seçenekleri açıklanmazken, Maserati’nin önümüzdeki 5 yıllık planları göz önünde bulundurulursa Alfieri’nin kalbinde 410, 450 ve 520 HP’lik üç farklı V6 ünite olacağı tahmin ediliyor. Orijinal platform dört çeker sistem kullanırken, Alfieri’de de kullanılıp kullanılmayacağı konusunda markadan bir açıklama gelmedi.

Diğer yandan yeni GranTurismo’da, yüksek performans sunmayı hedefleyen 560 HP üzerinde güç üreten bir V8 ünite kullanılacağı da gelen bilgiler arasında.

Maserati, Alfieri’yi yeni GranTurismo’dan önce duyurmayı planlıyor fakat yeni GranTurismo 2017 yılı içerisinde piyasadaki yerini alacak. Alfieri için ise en erken piyasaya çıkış tarihi 2018.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir