• Motor1368 cc, 4 silindirli atmosferik benzinli
  • Güç: 95 hp @ 6000 d/d
  • Tork: 127 Nm @ 4500 d/d
  • Şanzıman: 6-ileri, manuel
  • 0-100 km/s: 11,5 sn
  • Son hız: 185 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 6,5 litre/100 km
  • 0-50-100 km/s ses ölçümü: 41-55-62 dB
  • Ağırlık: 1150 kg
  • Bagaj hacmi: 520 litre
  • Fiyat: 55.650 TL

+ Konfor
+ Yalıtım
+ Tüketim
+ Sürüş dinamikleri
+ Fiyat

– Performans

Foto galeri için tıklayın!

Kimler Neler Demiş?

172 Yorum "İncir Reçeli: Fiat Egea 1.4 Fire Urban"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
çınar
Ziyaretçi

500L 1.3 multijet otomatik varken neden egea 1.3 multijet otomatik yok ve neden eleştiri konusunda buna değinilmiyor.

Emre
Ziyaretçi

Fiat markası asla kalitesiz değildir. Fiat işi bilmiyor, daha doğrusu Türkiye’de iş yapamıyor. TOFAŞ ve Koç grubuyla iş yapmaya devam ederlerse dahada adam olamayacak. Fiat’ın durumu malesef ülkemizde böyle. TOFAŞ ve Koç grubunda kaldığı sürece Fiat ülkemizde böyle gitmeye devam edecek. Fiat dedin mi herkes dalga geçer oysa Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Ferrari, Maserati, Jeep, Lancia, Yamaha, İveco’nun Fiat’a ait olduğunu bilmezler

mosarikaya
Üye
Henüz aracını alamamış bir egea sahibi olarak yazıyorum. Bu arada araba işinden anlayan biri de değilim sadece euroncap konusunda naçizane dikkatimi çeken birkaç konu hakkında fikrimi belirtmek istedim. Öncelikle 3 yıldızın hatta güvenlik donanımlı 4 yıldızın kabul edilecek hiç bir gerekçesi yok fakat şunu da görmek gerekir. Bu test her yıl güncelleniyor. Hemen 3 yıldız almış diye gömmeden önce zahmet edip testin dökümanlarını bir incelemek gerekir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir çocuk güvenliği hariç aracın diğer değerleri 5 yıldız alan araçlara yakın değerler(güvenlik yardımcılarının olduğu araç için söylüyorum) berbat olan değerin çocuk güvenliği konusunda olduğu aşikar hatta felaket ki zaten aracın… Read more »
Ferhat Pekince
Üye
Şu segment işi hakkında size katılmıyorum. Bu araba bal gibi c segmentidir. Bir arabanın segmentini söylemenin değişik metodları olabilir. Fakat tek geçerli olan o arabayı yapanın onu nerede konumlandırdığıdır. Fiat c diyorsa c’dir. Bunun artık tartışacak bir tarafı yoktur. Aksi halde ben de s60 ile superbin aynı segmentte olduğuna inanmazdım. Ha bunun dışında ben şahsen genişliğine ve dingil mesafesine bakarım. Herşey bir kenara Siz hiç 1.80 genişliğinde bir b araç gördünüz mü? Var mı başka örneği? B için 1.70 dolayı şu anda standart gibi bişey. Rapidden tutun blueya 301e kadar. Ha bu aracı alırken başka marka b araçlarlarla kıyaslatamaz mıyız?… Read more »
cerberra
Üye
Bu aracı ilk çıktığı zamanlarda 1.3 mutijetini test etme fırsatım oldu 1. Linea gibi bir felaketten sonra (kaldı ki onunla uzun yol tecrübem de var yanına yaklaşmayın diyeceğim bir araba) inanılmaz bir değişim var özellikle kalite algısında. 2.Kıyas olacağını düşündüğüm araçlar c elyse, 301, symbol bu üçünden bence açık ara daha iyi bir araç ama diğer bir rakip rapid ise buna kök söktürür. Hele ki yeni Dacia’dan bozma symbol tam bir felaket nasıl bu fiyatlar bu araca verilebiliyor anlamıyorum. 3. Bu araçta yine And beyin dediği gibi 1.3 mj motorda da performans eksi hane hantal bir araç gazı köklemeden bir… Read more »