Tesla Model S ile Boeing 737 yarışıyor!

Tesla mı hızlı Boeing 737 mi ?

5

Avustralyalı havayolu şirketi Qantas yüksek hızlı düello için Boening 737s’in karşısına Tesla Model S i çıkartmaya karar verdi.

Online dünya son zamanlarda piyasaya çıkan Tesla Model 3 hakkında konuşmayı bırakmasa da, aslında 2012 yılında tanıtılan Model S ile beraber insanların elektrikli araçlar hakkındaki algıları değişti. Zamanın en iyi makineleri arasında olduğunu kanıtlamak için Avustralya’lı hava yolu şirketi Quantas tarafından yayınlanan bu videoda, Boeing 737 ile yarışıyor.

Avustralya Melbourne güneybatısındaki Avalon havalimanında yapılan düelloda, iki jet motorlu Boeing 737-800s, 0-100 km/h hıza 3 saniyede ulaşan Model S’in en güçlü versiyonu P90D ile karşı karşıya geliyor.

Qantas, yarışın öneminin aslında sadece kimin daha hızlı olduğunu göstermek değil, ayrıca Californian EV ile Avustralyalı şirket arasındaki işbirliğini tanıtmak olduğunu söylüyor. Bu yarış sayesinde Qantas, daimi müşterilerinin yeni Tesla araçlarını ve teknolojilerini deneyimlemesine izin verecek. Model S sahipleri ise Qantas Club üyeliğini elde edecekler.

 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Tesla Model S ile Boeing 737 yarışıyor!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
İstanbullu
Üye

İki cihaz arasındaki en büyük ortak özellik nedir diye sorsam, herkes cevap verebilir mi acaba.

ulhnshn
Üye

Pahalılar

Samed M.
Üye

İşlevseller ama ruhsuzlar.

subaruwrx
Üye

bende test surusu yapmak istiyorum nerde yaptiniz acaba

İstanbullu
Üye

Ikisininde otomatik pilotu olmasi 🙂