Geçtiğimiz haftalarda Mercedes-Benz’in birçok yeni model üzerinde çalıştığı, çeşitli casus fotoğraflar ile doğrulanmıştı. Gündemdeki bu modellerden birisi de gelecek yılın ikinci yarısından itibaren 2018 model olarak satışa sunulacak olan yeni E Serisi Cabrio.

Benzer dönemde piyasaya sürülecek olan E Serisi Estate’in ve 2017’nin ilk safhalarında yollarda göreceğimiz E Serisi Coupe’nin ardından satışa çıkması beklenen E Serisi Cabrio, 3 kapılı modelinin temellerinden ayrılmayacak ve önceki neslindeki gibi kumaş tavanlı olmayı sürdürecek. Tavan seçiminin bu yönde olmasının sebebi metal tavanın getirdiği ağırlık ve katlandığında işgal ettiği alanın çok fazla olması. C Serisi ve S Serisi’nin Cabrio modellerinde de kumaş tavan kullanılmasından sonra, haliyle E Serisine bu konuda pek de seçim şansı kalmaması normal karşılanıyor.

Prototipin önemli miktarda kamuflajla gizlenmiş olmasına rağmen görülüyor ki, Mercedes-Benz’in orta sınıftaki açılır tavanlı modeli, kardeşi C Serisi Cabrio’nun büyütülmüş haline çok benziyor. Bu benzerlik sadece üstü açık modellerde değil, tüm karoser tiplerinde görülüyor.

MRA platformu üzerine inşa edilen yeni E Serisi Cabrio, selefine göre biraz daha hacimli olmasına rağmen kullanılan hafif materyaller sayesinde ağırlığından bir miktarını kaybetmiş. Sunulacak olan 3 litre V6 biturbo ve 4 litre V8 biturbo motorları, diğer kasa tiplerinden direkt olarak alınacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir