Bazen şans her şeydir

Ucuz yırttı!

0

Bazen en başarısız veya şanssız olduğumuzu düşündüğümüz zamanlarda bile şans kapımızı çalar. Bunun en basit örneği geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Nurburgring pistinde tekrar yaşandı.

Yarış pistlerinde tur atabilmek için olmazsa olmaz üç temel unsur vardır. Bunlar: yağışsız bir hava, tecrübeli ve kimi zaman risk almaktan kaçınmayan cesaretli bir sürücü ve kaliteli bir yüzey. Bu üç unsur bir araya geldiğinde ortaya harika görüntüler çıkar.

Almanya’nın Nurburgring pistindeki zeminin birinci sınıf kalitede olduğu pek söylenemez. Geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlikte motor sürücüsü, virajı istediği gibi alamadı ve yan taraftaki korkuluklara, ardından da yol kenarlıklarına takıldı ama dengesini iyi koruyarak düşmedi. Bu sayede büyük bir felaketten kurtulmuş oldu.

Sürücü acaba virajı mı alamadı yoksa yere dökülen yakıt, yağ gibi olumsuz etmenlerden mi etkilendi bu bilinmiyor ama Nurburgring pistinde bu tarz olumsuz olaylar hep yaşanıyor ve fazla bir önlem alındığı söylenemez.

Kalabalık pist, kalabalık insan ve araç sayısı sürücüyü negatif yönde etkileyen etmenler. Pistin aşırı keskin ve kör virajları da bunu tetikliyor elbette.

Sürücü şanslı olmasa hem kendisi ağır yaralanabilir, hem de arkadan gelen otomobiller zincirleme bir kazaya karışarak daha büyük felaketlere yol açabilirdi. Motorsiklet sürücüsü dengesini koruyarak bütün bunları engellemiş oldu.

Videoyu izledikten sonra derin bir oh çekiyor ve dengesini sağladığı anda en az onun kadar mutlu oluyoruz.

Hayatta şansın hepimizle olması dileğiyle…

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir