Koenigsegg Nürburgring rekorunu kırmakta kararlı

İlk hedef yedi dakinanın altına inmek

3
335

Süper otomobillerin en büyük hedefi Nürburgring rekorunu kırmaktır. 2015 yılında VLN yarışları sırasında gerçekleşen ölümcül kazadan sonra piste hız kısıtlamaları gelmişti ve bu artık Nürburgring rekorunun kırılamayacağı anlamına geliyordu. Bu kısıtlamaların kalkmasıyla yeni rekor denemeleri gelmeye başladı.

İsveçli Koenigsegg, 1322 beygirlik One:1 ile Nordschleife’de yakalandı. Koenigsegg, Alman Porsche 918 Spyder modelinin 2013’teki 6.57 dakikalık rekorunu kırmakta kararlı.

Birden çok süper otomobil rekor denemelerinde ne yazık ki yedi dakikanın altına inmeyi başaramamıştı. Örnek verirsek, Nissan GTR Nismo’nun en iyi süresi 7:08.69 ve Koenigsegg’in en iyi süresi ise yaklaşık 7.34 dakika. Elbette 7 dakinanın altına inen marka da var, Lamborghini Aventador SV 6:59.73’lük süreye imza atmıştı. Koenigsegg şimdi eski süresini yarım dakika kadar düşürme peşinde. Nasıl mı? One:1 ile. One:1 ismi, otomobilde kilogram başına 1 beygir düşmesinden geliyor. Çift-turbolu 5.0 V8’lik katil, 1000 Nm torkunu 3000 ile 8000 d/d arasında vermekte.

Koenigsegg’in pistte çekilmiş görüntülerini ve egzoz sesini merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Yorum Yaz

3 Yorum "Koenigsegg Nürburgring rekorunu kırmakta kararlı"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
kutup_ayısı_katili
Üye
kutup_ayısı_katili
6 ay 16 gün önce

Neden bilmiyorum ama hyper arabalar arasında en cok sempati duyduğum araba. İtalyancıyım ama bu arabada garip bisey var beni cezbeden

serhaty
Üye
serhaty
6 ay 16 gün önce

Ciddi emek, azim ve özgünlük var

kutup_ayısı_katili
Üye
kutup_ayısı_katili
6 ay 16 gün önce

Aynen. Alman ingiliz veya amerikalı hyper markalar diger markalardan motor alırken bunlar kendi bloklarını döktürüp bi atolyede kendileri euro6 normlarına uyarak topluyorlar

wpDiscuz