Lotus Evora 400 Hethel Edition

Hethel fabrikasının 50. yıl dönümü anısına...

0

İngiliz spor otomobil üreticisi Lotus, Hethel fabrikasının 50. yıl dönümünü “Evora 400 Hethel Edition” modeliyle kutluyor.

Sınırlı sayıda üreteceğini belirttiği modelini; Essex mavisi, Motorsport siyahı veya Racing yeşili diye adlandırdığı renklerle müşterilerine sunan Lotus, iç mekanda ise siyah/kırmızı deri veya Alcantara döşeme seçenekleri sunuyor. Standart Evora 400’den daha çekici bir görünüme sahip Hethel Edition, bu görünümünü gümüş renkli jantlarıyla pekiştirirken renkli fren kaliperleri de güzel bir kontrast oluşmasına katkıda bulunmuş.

Manuel veya otomatik vites seçeneğiyle alınabilen Evora 400 Hethel Edition, 3.5 lt V6 motoruyla 410 Nm torka ve adından da anlaşılabildiği gibi 400 BG’lik bir güce sahip. 0-100 km/sa hızlanmasını her iki vites seçeneğinde de 4.2 sn’de tamamlayan otomobil, manuel vites seçeneğinde 300 km/sa’lik maksimum hıza çıkabilirken otomatik vites seçeneğinde ise maksimum 280 km/sa hıza ulaşabiliyor.

Sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve navigasyon gibi donanımlara sahip olan Evora 400 Hethel Edition’da hız sabitleme sistemi opsiyon listesinde yer alırken modelin İngiltere fiyatı 75,500£ olarak belirlenmiş.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir