Takip Edilesi 10 Youtube Kanalı

Biz otomobil severler (pistonhead’ler 🙂 ) sosyal medyada da içerik tercihlerimizin büyük bir kısmını otomobillere göre şekillendiriyoruz. Kimi zaman gece gece akla düşen eski sevgili misali aklımıza bir araç geliyor videolarını aratıyoruz, 2.el sitelerinde ilanlarına bakıyoruz hatta kimi zaman otomobilin kendi sitesinden aracı konfigüre ediyoruz. İşte tam bu esnada devreye girebilecek, daha önce Instagram için derlenmiş bu listenin, şimdi de YouTube haliyle karşınızdayız.

Videoların çoğu İngilizce olsa da, altyazıyla da takip edebilmek mümkün. Eğer İngilizcem yok diyorsanız bile sorun değil. Emin olun, görüntüler bile sizi tatmin edecektir. (kanal isimlerinin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya kolayca ulaşabilirsiniz.)

1- Sawomann

Hızlanma videoları yayımlayan bu kanal, oldukça da sık bir şekilde yeni videolar ekliyor.

 

2-  TaxTheRich100

Otomobilleri habitatı dışında kullanmakla alakalı videolar yapan bir kanal. Nasıl mı ?

 

3- Mighty Car Mods

Otomobil modifikasyonu ve motor parçaları, neredeyse hurda haline gelmiş otomobilleri tekrardan toparlama işlemleri, modifikasyon ipuçları ve otomobil anlamında diğer başka içeriklere sahip oldukça zengin bir kanal.

4- Vehicle Virgins

Bu kanal için yapabileceğim en az ve öz tanım: “Dolu Dolu !” POV videoları, ipuçları, öğretici bilgiler ve “bu araçta sevdiğim/sevmediğim 10 özellik” şeklinde farklı bir formatla hyper’ları dahi inceleyen, otomobil severlerin muhakkak ilgisini çekecek kanallardan biri.

5- EMS Nordschleife TV

Nürburgring’de o gün olan biteni günü gününe aktarıp, o gün pistte bulunmuş otomobilleri veya günü kazayla kapatmış otomobillerin videolarını yayımlıyorlar. Her gün en az 1 video bulabilirsiniz.

6- TOP Nürburgring Videos  

Bir üstteki ekibin, yine Nürburgring’de yaşanılan kaza durumlarını aktardığı bir kanal.

*Yine Nürbugring’den, daha çok pistteki ilginç araçlarla alakalı videoları içeren bir başka kanala buradan ulaşabilirsiniz.

7- Engineering Explained

Otomobil ünitelerinin nasıl çalıştığıyla alakalı bilgiler veren, arada da ipuçları vermeyi ihmal etmeyen yine takip edilesi güzel bir kanal.

 

8- Petrolicious

“Özel”  kabul edilen otomobilleri, sahipleri o otomobilleri anlatırken film eden ve video kalitesi, çekim teknikleri oldukça tatmin edici olan, özgün bir formata sahip güzel bir kanal.

 

9- Winding Road Magazine

POV videolarını, hatta gece sürüşlerini seven biriyseniz bu kanal tam size göre.  Gayet basit bir otomobilden, Bugatti Veyron’a kadar oldukça geniş bir video yelpazesine sahip bu kanal, benim gibi pov düşkünüyseniz tam size göre.

 

10-  DriftIdiot

Drift’e başlangıcından gelişme sürecine olan evresini, vlog’dan ziyade daha profesyonel, daha filmimsi bir şekilde YouTube’a aktaran özellikle Nissan 240 SX sevenlerin hoşuna gidebilecek, drift üzerine güzel bir kanal.

Bonus: https://www.youtube.com/user/CarThrottle/videos

Yine oldukça zengin bir içeriğe sahip, çok bilinmesinden dolayı sonlara bıraktığım bir başka güzel kanal.

Bonus 2: Bizim topraklardan çıkma, “güzel ama İngilizce” demeyeceğiniz,  testler, vloglar, lansmanlar ve daha fazlasını sizlere sunan OTOPARK.COM YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Yazar Notu: Yorumlarda eklememi istediğiniz çoğu kanalı hali hazırda takip ediyor olup, onları ve sizlere de sürpriz olabilecek bazı pek bilinmeyen güzel kanalları 2.Bir liste için düşünüyorum. Bilmediğim kanalları da, yine o listeye eklemek için değerlendirip not ediyorum. Takip ettiğiniz kanalları paylaşmaktan çekinmeyin lütfen 🙂

Kimler Neler Demiş?

15 Yorum "Takip Edilesi 10 Youtube Kanalı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
binglidak
Üye

petrolicious efsane ötesi bi kanal bi bakın çok güzel makineler var

mehmetomeracar
Üye

Visio Racer video derlemeleri
OTOPARK.COm adamlar iyi abi 🙂
Cars araç üretimleri yeni modeller

ototrofayi
Üye

BerlinTomek ‘i listeye eklememeniz gerçekten çok ayıp olmuş. Adam Türk bi de, birinci sıraya konulması lazım ?

Kaan HACIOĞLU
Üye

Harbi Türk mü?

Samed M.
Üye

E36 M3 videoları Türkiye’ de geçiyor diye Türk dediyseniz onları burdan gönderdiler diye biliyorum.

ototrofayi
Üye

Adam Türkçe yorumlara çok güzel bi şekilde Türkçe cevap veriyor. Bu arada videolarda kolunu görünce Alman olmadığını düşünüyor insan. Klasik kıllı Türk kolu? Büyük ihtimalle Türktür.

ototrofayi
Üye

Şimdi hatırladım ben o adamın adını bulmuştum Türk o adam.

TheAhmet
Üye

AutoTopNL, pov konusunda daha iyi bence. Winding Road’da arabayı çok yavaş kullanıyorlar. Sıkıcı olabiliyor.

Kaan HACIOĞLU
Üye

Katılıyorum ancak Winding Road Magazine daha geniş bir yelpazeye sahip. Winding Road Magazine’de benim favorim S3, manuel versiyonuyla böyle otobana bağlanırken kafadan kayıyor. Ben en son bağırıyordum evde, lift off over steer yapsana laan diye 😀