Max Verstappen’in yeni oyuncağı

0

Dünyada 18 yaşında olup kendine bir Porsche 911 GT3 RS alabilecek pek fazla insan yoktur ama bunların arasından bu arabayı kullanmaya en yetkin olanın Max Verstappen olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Formula 1 tarihinin en genç sürücüsü ve en genç yarış kazananı unvanına sahip Red Bull Racing pilotu, direksiyonda ne yaptığını çok iyi biliyor. Bu da en teknik yol 911’ini kullanırken hayati öneme sahip bir konu. İsviçre gazetesi Blick, Verstappen’in 911 GT3 RS aldığını haber yaptıktan sonra Porsche pilotu Mark Webber’in de genç yeteneğin bir GT3 RS’ten inerken fotoğrafını paylaşmasıyla doğrulanmış oldu.

Verstappen, ehliyetini geçen yaz yani ilk F1 sezonunun ortasında aldı ancak zengin bir yarış pilotu olmasına rağmen ehliyetini alır almaz kendine bir GT3 alamadı. Bu otomobili alabilmek için eski bir F1 pilotu olan babasından ve menajerinden onay almak durumunda kaldı.

Blick’e göre baba Verstappen: “Max büyük bir şey satın almak istediğinde bizden izin almak zorunda. Şimdi arabasını alırken olduğu gibi” dedi. Gazete, Verstappen’in otomobile 253 bin dolar ödediğini belirtti. Bu fiyat liste fiyatının epey üstünde ancak bayilerin ikinci el veya önceden ruhsatı çıkarılmış otomobillere eklediği payla birlikte normal gözüküyor.

Max’in trafikte nasıl bir sürücü olduğu sorusuna ise babası “Max normal yollarda çok konsantre otomobil kullanıyor” dedi. Bunu bilmek içimizi rahatlatıyor ancak babası bile onun yavaş olduğunu söylemiyor!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir