Mitsubishi, Lancer’ın Evolution projesini durduracağını daha önceden açıklamıştı. Bu karar sonucunda firma efsane olmuş modelinin ‘Final Edition’ serisini piyasaya sürdü. Bu modellerin çoğu da 46-47 bin Dolar yani 140 bin TL civarında kendine alıcı buldu ama gördüğünüz otomobil ilk üretilen Final Edition ve istenen fiyat tamı tamına 270 bin TL ($88,888)!

Brooklyn’de yer alan Mitsubishi bayisi tarafından ilanı internete konulan otomobil fiyat etiketine rağmen kendisini satın alacak bir EVO hayranı beklemekte. Gördüğünüz EVO, #0001 numaralı plakaya sahip olduğu için bu fiyat farkına sahip.

2015-Mitsubishi-Lancer-Evolution-Final-Edition-Plaque

Geçmişte, tıpkı bu EVO gibi, ilk ve son numaralara sahip olan çeşitli otomobillerin satıldıkları rakamlar düşünüldüğünde “Bu EVO fiyatı yüzünden kesinlikle alınmaz.” demek biraz haksızlık olur ama en son satılan EVO ile aralarında bulunan fiyat farkının bu kadar fazla olması potansiyel müşterileri tarafından nasıl karşılanır emin değiliz.

Fiyat/performans oranı yüksek şeyler almayı seviyorsanız bu EVO sizin hoşunuza gitmeyebilir ancak asfaltta kullanabileceğiniz bir ralli otomobili arıyorsanız EVO Final Edition sizin için biçilmiş kaftan. Özel versiyon olduğu için Japon üretici tarafından çeşitli performans parçaları ile donatılmış otomobilde, 303 hp güç ve 414 Nm tork üreten 2.0 litrelik motor görev almakta. Bu değerler standart EVO’lara göre 12 hp ve 8 Nm daha iyi. EVO MR ile aynı alt yapıya sahip otomobilde Brembo frenler, Bilstein amotisörler ve Eibach yaylar yer almakta. Son olarak her özel modelde olduğu gibi, Final Edition yazıları otomobilin çeşitli noktalarına serpiştirilmiş.

 

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum "Mitsubishi Lancer EVO’nun son örnekleri"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Alfisti-91
Üye

Üzüldüm

chainard
Üye

Hata yaptı Mitsu Evo’yu bitirerek hic değilse sınırlı sayıda üretmeliydi. Prestij açısından önemli.

glasius
Üye

Evo 6 Tommi Makinen edition candır.

Ugur
Üye

Mitsubishi batsın ulan batsın , evo bitirlir mi lan 🙁

anl_akl
Üye

Ahhhh japonlar ne kadar zevkli insanlarsınız.