$53.000 fiyat etiketli Jaguar XF’nin fırtına kovalamak için kullanışsız olduğunu düşünebilirsiniz. Jaguar tam tersini düşünmüş, bu yüzden fırtına avcısı ‘Fırtına Tim’ Baker’a bir XF vermiş.

Görünüşe göre, XF 35t kesinlikle ideal. Otomobil, süperşarjlı 3.0 litre V6 motorunun ürettiği 340 beygir gücü 4 tekerlekten çekiş ile yere aktarıyor. Fırtına avcılarının kullandığı büyük ve hantal SUV ve minibüslere göre daha çevik, hızlı ve daha güvenli. Fırtına avcılarının genelde kullanmak zorunda kaldıkları zorlu yollarda, XF’i ralli otomobili gibi kullanabilirler. Gerçi üzerinize bir hortum yaklaşırken kahramanlık yapmaya çalışmak pek mantıklı olmaz.

Avcılar haberleşmek ve bilgi paylaşımı için interneti kullanıyorlar; XF’in standart gelen kablosuz erişimi de bu anlamda rahatlık sağlıyor. InControl Touch Pro bilgi-eğlence sistemi geniş kapsamlı 3 boyutlu haritasıyla büyük rahatlık sağlıyor.

Baker XF’i 2016 sezonunun son takibinde kullandı, fırtınayı 3200 km boyunca orta-batıda Colorado, Minnesota sonra Illinois’de takip etti. Sonunda, Kategori EF 0 (100-110 km/s hızlarındaki rüzgarlar) düzeyindeki fırtınayı Chicago’nun batısında yakaladı.

Jaguar XF, fırtına kovalamak için biraz fazla değerli. Chevrolet Suburban LS ile aynı fiyatta olmasına rağmen bir SUV kadar dayanıklı mı?

jaguar-xf-storm-chasing jaguar-xf-storm-chasing (16) jaguar-xf-storm-chasing (14) jaguar-xf-storm-chasing (12) jaguar-xf-storm-chasing (11) jaguar-xf-storm-chasing (10) jaguar-xf-storm-chasing (7) jaguar-xf-storm-chasing (6) jaguar-xf-storm-chasing (5) jaguar-xf-storm-chasing (4) jaguar-xf-storm-chasing (3)

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir