Avustralya’nın önde gelen motosiklet medya organlarından amcn.com, 2017 yılında piyasaya sürülecek olan Suzuki GSX-R250’nin patent çizimlerini sızdırmayı başardı.

Ne zamandır üzerinde çalışıldığı bilinmez ancak, CBR 250RR’ın da yayınlanmasıyla birlikte gittikçe kızışan (H2R egzozuna dönen) 250 cc’lik süper sport pazarına Suzuki de ortak olacağa benziyor.

Bu haklı rekabetin gereksinimleri üzre hacimsel anlamda büyüyen 250 cc’lik motosikletler, artık neredeyse 300 cc’lik bir üst segmentle başa baş mücadeleye girecek seviyeye geldi. Ağabeyi GSX-R1000’den de esintiler taşıyan yeni GSX-R250’nin patent çizimlerinde yer aldığı detaylarda, İnazuma ile aynı bloğu kullandı az çok belli oluyor.

Bu ufacık detay hepimizi büyük bir yasa boğarken, Suzuki’nin ufak hacimlerde performans anlamında daha fazla gelişmesi tüm dünya tarafından bekleniyor. İnazuma da kullanılan 248 cc’lik çift silindirli 24 beygirlik ünite, tek silindirli CBR 250R’ı ilk adımda halt edebilir ancak, modelin güçlü rakipleri Yamaha R25, CBR 250RR ve KTM RC 250 karşısında ne yapacağı ise büyük bir merak konusu.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "2017 Suzuki GSX-R250 çizimleri karşınızda!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Utku Demir
Üye

sonunda yav

Mustafa.e
Üye

Apaçinin dostu Suzuki o bloktan 40 beygir çılartıp ortalığı ağlatır demedi demeyin 😀