Sürücüsüz yarış otomobillerinin mücadele edeceği Roborace için sıkı bir çalışma içerisinde olan Alman tasarımcı Daniel Simon‘un tasarladığı Lotus C-01, açık arttırmayla satışa çıkıyor.

Lotus‘un isim hakkını elinde bulunduran Kodewa firması tarafından üretilen bu motor için 2014 yılından beri hummalı bir çalışma içerisinde olan Alman firma, Amerika’da gerçekleştirilecek Mecum’s Monterey Car Week etkinliğinde sadece 3 kilometredeki bu motorun yaklaşık 375.000-450.000$ arasında bir bedelle satmayı planlıyor.

Taraflı tarafsız herkesin bakışlarını üzerinden alamayacağı bir motosiklet olan Lotus C-01‘in ne kadar kıymetli olduğunu bilen Mecum, Kuzey Amerika’nın tek Lotus C-01‘i olma özelliğini taşıyacak motosiklet için özel olarak hazırlanıyor.

Sadece 100 adet üretilen Lotus C-01 için KTM RC8R‘in 1.2lt’lik V-twin motorunu tercih eden Kodewa, 175 BG‘lik motorun gücünü altı vitesle yere aktarmayı uygun görürken egzozu ise yanlara hava verecek şekilde konumlandırmış. Şasisi, rengi ve Lotus yazılarıyla adeta görsel bir şov sunan Lotus C-01; ön tekerinde 19, arka tekerinde ise 17 inç‘lik karbon fiber jantlarla bu şovu devam ettirirken insanların zihinlerinde: “Acaba gerçek olmayabilir mi?” sorunun oluşmasına neden oluyor.

 

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
İstanbullu Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
İstanbullu
Üye
İstanbullu

Sözde onlarca sömürgeye sahip İngiliz firmalarının tek tek ona buna satılması komik. Lotus ismi Almana satılmış. Enteresan.