Hyundai, lüks sınıftaki temsilcisi olan Genesis modelini geçtiğimiz yıl bünyesinden ayırarak bundan sonra bu model isminin bağımsız bir alt marka olaracağını açıklamıştı. Anlaşılan o ki, Kore’li otomotiv devi Genesis ile ilgili mazisinin izlerini tamamen silmekte kararlı.

Hyundai yaptığı son açıklamada, kendilerini spor otomobil sınıfında temsil eden Genesis Coupe modelinin üretiminin bu yılın sonunda durdurulacağını açıkladı. 2009 yılında sürücülerin karşısına çıkan Genesis Coupe, 2013 yılında kapsamlı bir makyaj operasyonu geçirmişti. 4 silindirli turbo ve 6 silindirli motor seçenekleriyle satışa sunulan araç Ford Mustang ve Chevrolet Camaro’ya uygun bir alternatif olarak görülse de bir türlü istenen satış rakamlarına ulaşamadı.

Hyundai her ne kadar coupe araç fikrinden vazgeçse de Genesis Coupe modelinin yeni oluşturulan Genesis Motors markasında hayat bulacağı ifade ediliyor. Hatta sızıntı çizimleri ortaya çıkan Genesis G80 Coupe modelinin kısmen de olsa Hyundai Genesis Coupe modelinin yerine geçmesi bekleniyor. Bu bağlamda Hyundai Kuzey Amerika halkla ilişkiler müdürü Christine Henley, “Genesis Motors daha sofistike ve lüks coupe kavramına uygun bir model geliştirme aşamasındadır.” şeklinde yaptığı açıklama ile böyle bir lüks coupe modelinin çıkabileceğine işaret ediyor.

Genesis Motors henüz 1 yaşını doldurmayan genç bir marka olsa da yol haritasında pek çok model barındırıyor. Şuana kadar tanıtılan G80 ve G90 modellerinin yanı sıra kompakt lüks sedan olarak tanımlanan G70 ve iki adet SUV modeli tanıtacak olan markanın ürün gamının, bahsettiğimiz coupe modeli ile beraber önümüzdeki yıl toplamda 6 modele ulaşması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Hyundai Genesis Coupe için final zamanı!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Hyundai’nin lüks markası Genesis ürün gamında model değişikliğine gittiğinden dolayı Genesis ve Genesis Coupe’nin üretimine son verildi. Equus yerini G90, Genesis yerini G80, Genesis Coupe de yerini G70 Coupe’ye bırakacak. Güncel Genesis Coupe de zaten bildiğin İnfiniti G37’nin bir kopyasıydı

ibougur
Üye

şunu getir bizim ülkeye koy 1.6yı satsın leblebi gibi