Karşınızda yeni Volkswagen CC

7
302
Karşınızda yeni Volkswagen CC

Geçtiğimiz günlerde kamuflajlı görselleriyle haberini yaptığımız araç bu sefer daha net bir biçimde haberimize konuk oluyor.

Eğer internet sitelerinde çok gezen biri iseniz dün 3 adet Volkswagen modelinin sızdırıldığını görmüş olmalısınız. Makyajlı Golf görselleri, Teramont modeli ve sonrasında CC. Tamam belki Sport Coupe GTE modeli kadar ilgi çekici değil fakat yinede etkileyici bir tasarım göze çarpıyor.

Kamuflajlı fotolardan da hatırlayacağınız gibi araçta Hatchback/Sedan karışımı bir tasarım dili kullanılmış. Bu tasarım dili dikkat çekici bir görüntü yakalayabilmek için kullanılan çok pratik bir yöntem. Genelde Volkswagen modelleri için dikkat çekici tabirini pek kullanmayız ancak CC ile Alman marka her zaman bu algıyı değiştirmiştir. Son jenerasyon da aynı yoldan devam ediyor.

Araç güncel Passat modeli gibi MQB platformu üzerinde yükseliyor. Passat GTE‘de bulunan 215 beygirlik hibrit motor dahil bütün motorlara sahip. İç tasarıma gelirsek muhtemelen kardeşi Passat’tan biraz daha kaliteli olacak. Çünkü Volkswagen bu modeli Passat’ın üstünde konumlandırıyor. Bu sebeple de Passat’tan daha pahalı olacağı bekleniyor.

Tümüyle yenilenen CC’nin, 2017 yılının Mart ayında Cenevre‘de tanıtılması planlanıyor. Eğer yetişemezse Eylül’de Frankfurt‘ta tanıtılacak. Bir söylentiye göre Volkswagen aracın model ismini değiştirebilir. Bakalım 2017 yılında bütün sorular cevap bulacak. Bekleyip görelim.

 

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Karşınızda yeni Volkswagen CC"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
alpulusogluu
Üye

Peki bu modelde çevreye ölüm saçmaktan vazgeçtiler mi ?

Zahid
Ziyaretçi

Trafikte onca egzozu patlak tofaş dolaşırken düşünülecek son şey bu araçların emisyonu bence…

Melih Eksi
Üye

passatan pahalı ise 110 binden aşağıya olmaz. ama yılan olmuş tıssssss:)

zenesturhan
Üye

bence a5 in kopyası olmuş

Akın ulucan
Ziyaretçi

Şu vw ne zaman kurtulacak ön tasarımdan

Mehmet Değerli
Üye

Talisman?

rene
Üye

görünce ilk aklıma gelen talisman oldu benim de..

wpDiscuz