Mercedes Benz G63 AMG 6×6 gerekliliği tartışılan ancak inanılmaz bir otomobil. Hatta offroad severlerin de hayallerini süsleyen bu otomobil için offroad otomobillerinin kabadayısı tabirinde bulunabiliriz.

Ancak bugüne kadar tek başına olan bu otomobile bir rakip çıksaydı Mercedes bu kadar rahat olabilir miydi? Lambo Cars’ın ortaya çıkarttığı çizimlere göre, Lamborghini benzer şekilde 6×6 bazlı bir otomobilin üretimi için çalışıyor olabilir. Tam da namlunun ucundan çıkmaya hazır bir mermi gibi duran 6×6 Urus, G-Serisini zorlayacak gibi gözüküyor.

Mercedes G63 AMG 6x62018 Lamborghini Urus 6x6_01

 

 

 

 

 

 

 

Baz olarak Mercedes’in alındığı Urus konseptinde, G Serisine ek olarak agresif ve sivriltilmiş tasarım göz önüne çıkıyor. Zifiri siyah rengiyle göz önünde olan otomobilin sadece tekerleklerinde karşımıza çıkan kırmızı renk otomobile hareketlilik katıyor. Üretime hazır gibi gözüken Urus için bugüne kadar gördüğümüz en havalı arazi aracı yakıştırması yapılabilir.

Lamborghini’nin 53 yıllık tarihinde ürettiği absürt modellere bakıldığı zaman, ortaya çıkan konsept çizimin de üretilmemesi için bir neden yok gibi duruyor. Urus 6×6’ya baktığımızda onun da birazcık aşırı olduğunu söyleyebiliriz. Hem Almanlar yaptıysa, İtalyanlar neden yapmasın?

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Lamborghini’nin Mercedes’e cevabı…"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Bülent
Ziyaretçi

Efsane olmuş. Lamborghini böyle bir araç üretirse efsane olur..!

Burak
Ziyaretçi

Mükemmel olmuş harika görünüyor. İnşallah bu tasarım sadece çizimde kalmazda hayaller gerçek olur. Yollarda görme şansına sahip olabiliriz

Dominic_Toretto
Üye

Şimdi merso düşünsün 😀 efsane olmuş tasarım.

Sibop
Üye

Honda kamyonetler gibi oyuncağa benziyor.