2017 Honda Civic Hatchback Paris’te tanıtıldı

260 milyon dolar yatırım, değer mi? Fazlasıyla!

11
3948

Tamamıyla yenilenen onuncu nesil Avrupalı “Honda Civic”, 2016 “Paris Otomobil Fuarı”nda resmi olarak tanıtılarak Type R’ın yanında sergileniyor.

Her açıdan değişen yeni “Honda Civic”, daha agresif hatlara, yeni bir platforma ve en merak edilen konu olan yeni turbo beslemeli VTEC motorlara sahip. Bu değişimlerin yanında değişmeyen tek şey ise Honda Civic için Japon üreticinin yarattığı kavram; ” Tüm insanlar için bir araba, dünya için bir araba”.

Temelden tasarlanmış otomobilde yeni süspansiyon sistemi ve düşük bir ağırlık merkezi bizi bekliyor olacak. En önemli yenilik olan turbo beslemeli motorlardan 1.0 litre üç silindirlik ünite 130 beygir güç üretecek. Bunun yanında 1.8 litrelik motorun yerini alacak olan diğer seçenek, 1.5 litrelik turbo beslemeli ünite 182 beygir güç üretecek. Bu motorların 6 ileri manuel ve CVT otomatik şanzımanla beraber alınabileceğini söylemek gerek.

Bilindiği üzere daha büyük bir gövde daha iyi yaşam alanı anlamına gelir. Yeni civic sahipleri daha iyi arka yolcu yaşam alanı ve daha iyi görüş açısı elde edecekler. Ayrıca 30 mm kadar alçak kullanım pozisyonu bu ferahlığın yanında sportiflik de katmıyor değil.

Japon üretici yeni Honda Civic Hatchback için Avrupa’da “şirketin satış ve üretim potansiyeli için önemli bir yükseliş” olduğunu söyledi. Yeni Honda Civic Birleşik Krallık’ta üretilecek ve dünya çapında 70’ten fazla ülkeye ihraç edilecek.

 

 

Yorum Yaz

11 Yorum "2017 Honda Civic Hatchback Paris’te tanıtıldı"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
MertEren
Üye
MertEren
1 ay 29 gün önce

berkay4408 demiş ki:

1.5T 182 BG ile mini typer olur zaten inşallah scirocco da olduğu gibi apaçilerin eline düşmez.Hepsini görüntüle…

Apaçilerin eline düşmemesi mümkün mü be abi Civic bu illaki düşecek.

MertEren
Üye
MertEren
1 ay 29 gün önce

Bu araba ortalığı gerçekten yıkıp geçmeli. Turbo motor seçenekleri de çok iyi. Performans konusunda kimseyi üzmemeli. Sabırsızlıkla gelmesini bekliyorum.

berkay4408
Üye
berkay4408
2 ay 15 saat önce

1.5T 182 BG ile mini typer olur zaten inşallah scirocco da olduğu gibi apaçilerin eline düşmez.

CenkGs
Üye
CenkGs
2 ay 15 saat önce

İlk fotoğrafa bakıyorum da bu aracın yüksekliği biraz fazla gibi geliyor. Az daha yükselse crossover ligine geçecekmiş gibi bir izlenim veriyor.

dreamer
Üye
dreamer
2 ay 16 saat önce

Japon arabalarına bir türlü ısınamadım gitti…

wpDiscuz