“Başlık Bentley ama görselde neden Porsche var?” diye sorabilirsiniz. Aslında o bir Porsche sayılmaz; Bentley bu siyahlara bürünmüş Panamera Turbo ile aslında yeni jenerasyon Flying Spur’ü test ediyor. Flying Spur, yeni Panamera Turbo’nun üretildiği MSB platformunda üretilecek; bu yüzden yeni Panamera’nın Bentley için çok şey ifade ettiğini söylemek yanlış olmaz.

Bentley Flying Spur, tam anlamıyla Continental GT modelinin dört kapılı versiyonu. 2015 yılında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan EXP 10 Speed 6 konsept otomobiline baktığımızda, yeni Flying Spur hakkında tasarımsal fikirler elde etmek pek de zor olmuyor. EXP 10 Speed 6’in tasarımsal özelliklerinin bir çoğu, yeni Flying Spur’e aktarılacak gibi duruyor.

Galerimizde göreceğiniz Panamera Turbo, sıradan Panamera Turbo’lardan biraz farklı. Aslında bu fark, sadece çamurluklardan ibaret. Çamurluklar haricinde her şeyi Panamera Turbo ile aynı olan otomobilin Bentley’e ait bir prototip olduğu fikrine nasıl kapıldığımıza gelecek olursak, otomobilin plakası, Birleşik Krallık’ın Sürücü ve Taşıt Lisans Kurumu’nda bir Bentley olarak kayıtlı.

Flying Spur’ün, Panamera ile aynı platformu paylaşacak olması, akıllarda lüks sedanın Panamera ile aynı motor seçeneklerine sahip olacağı fikrini uyandırıyor. Bu motor seçeneklerinin arasında ise heyecan verici çift turbo beslemeli 4.0 litrelik V8 ve yine çift turbo beslemeli 2.9 litrelik V6 üniteler bulunuyor. Flying Spur konseptinin 2017 yılında görücüye çıkarılıp, bir sene sonrasında ise üretilecek modelin tanıtılması bekleniyor.

Fotoğraf kaynağı: www.autoblog.com

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Bentley Flying Spur testte"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Eray234
Üye

Tamda iyi çalmışlar yazcaktım iyi ki haberi okumuşum :p

ali_tremonti
Üye

Maserati de levante yi fiat 500 le test ediyordu ya 😀

ali_tremonti
Üye

3 litre v6 dir o 2 litre olsa duramazsin

Harun Şen
Üye

Bir an gruba girip Hasan Bentley haberinin fotosubda Porsche var diyecektim. İyi troll oldu 😀