Fiat’ın ülkemizde tasarlanıp üretilip dünyaya satılan modeli Egea (yurtdışında Tipo), EuroNCAP güvenlik testinden standart donanımla 3 yıldız; güvenlik paketiyle 4 yıldız aldı.

Testlerde iki farklı araç kullanıldı. İlk test aracı standart güvenlik ekipmanlarını içerirken, diğeri opsiyonel olarak alınabilen güvenlik ekipmanlarını barındırıyor. İki sonuca da EuroNCAP’in resmi sitesinden ulaşabilmek mümkün.

Tipo’nun güvenlik opsiyonları içeren versiyonunda kaza riskini azaltmak için Çarpışma Uyarı Sistemi ve Çarpışma Önleme Sistemi bulunurken, herhangi bir ekstra hava yastığı bulunmuyor.

EuroNCAP Genel Sekreteri Michael van Ratingen konu hakkında “Tipo pazarda daha ucuza daha fonksiyonel bir otomobil sahibi olabilmek için konumlandırıldı. Ancak pazardaki diğer dişli rakipleri düşünüldüğünde, müşteriler satın alırken güvenlik paketini mutlaka göz önünde bulundurmalı” yorumunda bulundu.

Egea’nın EuroNCAP sonuçlarını daha detaylı incelemek için buraya; sitemizde yer alan Egea 1.4 Fire Urban testi için ise buraya bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=0GA6qwVy5sQ

euroncap-fiat-tipo-underperforms-1 euroncap-fiat-tipo-underperforms-2 euroncap-fiat-tipo-underperforms-3 euroncap-fiat-tipo-underperforms-4 euroncap-fiat-tipo-underperforms-5 euroncap-fiat-tipo-underperforms-6 euroncap-fiat-tipo-underperforms-7 euroncap-fiat-tipo-underperforms-8

 

Kimler Neler Demiş?

35 Yorum "Fiat Egea EuroNCAP’ten sınıfta kaldı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
byilmaz
Üye

Akn_3462 demiş ki:

Fiat peynir ekmek gibi tr pazarında satıyor Koç grubu ve tofaş'ın ne suçu var onu anlamadım.Hepsini görüntüle…

Trolluk yapıp burada nefret kusacak ya akıl fukarasi..Daha satış rakamlarını bile bilmeden burada atıp tutuyor işte

Akn_3462
Üye

OTOPARK.COM Robot demiş ki:

Fiat dedin mi herkes güler geçer fakat unuttukları birşey var. Fiat; Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Ferrari, Maserati, Lancia, Jeep, Yamaha, İveco'yu bünyesinde barındırmaktadır. Fiat markası asla kalitesiz değildir. Fiat işi bilmiyor, daha doğrusu Türkiye’de iş yapamıyor. TOFAŞ ve Koç grubuyla iş yapmaya devam ederlerse dahada adam olamayacak. Fiat’ın durumu malesef ülkemizde böyle. TOFAŞ ve Koç grubunda kaldığı sürece Fiat ülkemizde böyle gitmeye devam edecekHepsini görüntüle…

Fiat peynir ekmek gibi tr pazarında satıyor Koç grubu ve tofaş'ın ne suçu var onu anlamadım.

byilmaz
Üye
OTOPARK.COM Robot demiş ki: ↑ Fiat dedin mi herkes güler geçer fakat unuttukları birşey var. Fiat; Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Ferrari, Maserati, Lancia, Jeep, Yamaha, İveco'yu bünyesinde barındırmaktadır. Fiat markası asla kalitesiz değildir. Fiat işi bilmiyor, daha doğrusu Türkiye’de iş yapamıyor. TOFAŞ ve Koç grubuyla iş yapmaya devam ederlerse dahada adam olamayacak. Fiat’ın durumu malesef ülkemizde böyle. TOFAŞ ve Koç grubunda kaldığı sürece Fiat ülkemizde böyle gitmeye devam edecekHepsini görüntüle… Puahahhausha Kardes bu Koc grubu ne etti size ? Veya Koc grubunda olmasinin marka imajina ne gibi bir zarari var ? Mesela kimde olmasini istersin Fiat grubunun ? Sonradan gorme… Read more »
byilmaz
Üye

Aslında bu otomobil tam olarak Tipo
Türkiye'de Egea adıyla satılıyor. Avrupada ise Tipo

Emre
Ziyaretçi

Fiat dedin mi herkes güler geçer fakat unuttukları birşey var. Fiat; Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Ferrari, Maserati, Lancia, Jeep, Yamaha, İveco'yu bünyesinde barındırmaktadır. Fiat markası asla kalitesiz değildir. Fiat işi bilmiyor, daha doğrusu Türkiye’de iş yapamıyor. TOFAŞ ve Koç grubuyla iş yapmaya devam ederlerse dahada adam olamayacak. Fiat’ın durumu malesef ülkemizde böyle. TOFAŞ ve Koç grubunda kaldığı sürece Fiat ülkemizde böyle gitmeye devam edecek

Emre
Ziyaretçi
VW, Renault, Peugeot, Opel nasıl atılım yapıyorsa Fiat'ın içinden gelen bilgilere göre 2018-19'dan sonra büyük değişim geçirecekler. Bunlar maliyetle alakalı şuan fiat sektörün %60'ına sahip. Kaldı ki cirosu vs en fazla olan marka. Fakat eskiden gelen yönetim beceriksizliği yüzünden 3 milyar avro'nun üzerinde borcu varki bunları kapatamadan atılım yapması söz konusu değil. İkinciside 500 ailesi farklı kullanıcılara hitap üretilmektedir. Rakiplerinden çok çok kalitelidir. Misal 500L rakibi Captur hangisi sence, git sitelere araştır. Tekrar söylüyorum Toyota'yı bilmemekle birlikte Fiatın en geç 2019'dan sonra büyük değişim yaşayacak.O zamana kadar rakipleri hayatlarını yaşaşın kaldı ki emisyon skandalı sonrası Fiat'ın şatışları pazar ortalaması üzerinde… Read more »