Fiat Egea EuroNCAP’ten sınıfta kaldı

Fiat'ın yeni modelinin güvenlik testi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

22
14346

Fiat’ın ülkemizde tasarlanıp üretilip dünyaya satılan modeli Egea (yurtdışında Tipo), EuroNCAP güvenlik testinden standart donanımla 3 yıldız; güvenlik paketiyle 4 yıldız aldı.

Testlerde iki farklı araç kullanıldı. İlk test aracı standart güvenlik ekipmanlarını içerirken, diğeri opsiyonel olarak alınabilen güvenlik ekipmanlarını barındırıyor. İki sonuca da EuroNCAP’in resmi sitesinden ulaşabilmek mümkün.

Tipo’nun güvenlik opsiyonları içeren versiyonunda kaza riskini azaltmak için Çarpışma Uyarı Sistemi ve Çarpışma Önleme Sistemi bulunurken, herhangi bir ekstra hava yastığı bulunmuyor.

EuroNCAP Genel Sekreteri Michael van Ratingen konu hakkında “Tipo pazarda daha ucuza daha fonksiyonel bir otomobil sahibi olabilmek için konumlandırıldı. Ancak pazardaki diğer dişli rakipleri düşünüldüğünde, müşteriler satın alırken güvenlik paketini mutlaka göz önünde bulundurmalı” yorumunda bulundu.

Egea’nın EuroNCAP sonuçlarını daha detaylı incelemek için buraya; sitemizde yer alan Egea 1.4 Fire Urban testi için ise buraya bakabilirsiniz.

euroncap-fiat-tipo-underperforms-1 euroncap-fiat-tipo-underperforms-2 euroncap-fiat-tipo-underperforms-3 euroncap-fiat-tipo-underperforms-4 euroncap-fiat-tipo-underperforms-5 euroncap-fiat-tipo-underperforms-6 euroncap-fiat-tipo-underperforms-7 euroncap-fiat-tipo-underperforms-8

 

Yorum Yaz

22 Yorum "Fiat Egea EuroNCAP’ten sınıfta kaldı"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
qarizma1313
Üye
qarizma1313
1 ay 2 gün önce

Şaşırdık mı Tabikide Hayır

Oğuz Varhan
Üye
Oğuz Varhan
1 ay 2 gün önce

Kaza testi istersen bak demişler IIHS e yoksa olursun NCAPaze

kutup_ayısı_katili
Üye
kutup_ayısı_katili
1 ay 2 gün önce

berkertekin demiş ki:

Fiat markası bir araca sallamak için her daim yer arayan bir kitle vardı. Detayları çok ilgilendirmez. Bırakın bir içlerini döküp rahatlasınlar. Azıcık aklıselim insanlar detaylı raporları okur zaten. Egea'nın IIHS testleri de Dodge markasıyla yapılır yakında. Toparlanması gereken yerleri yok mu, tabii ki var. Ama millet gömüyor büyük bir zevkle. Bırakınız gömsünler.Hepsini görüntüle…

Ha aklinla bin yaşa mesela bende fransizlar icin vuracak yer ariyorum 😀

berkertekin
Üye
berkertekin
1 ay 3 gün önce
Baris Ileriye demiş ki: ↑ 500x'in 4 yıldız alma sebebi otonom koruma sistemlerinin eksikliği. Koruma oranları gayet iyi. Ezbere yorum yapmayın artık. IIHS ise otonom koruma sistemlerine o kadar ağırlık vermediği için Top safety Pick + ödülünü vermiş. Aracın Ncap ve IIHS sonuçları son derece benzer. Açıp incelemek çok mu zor? Çoluk çocuğu siteye doldurmuşlar. Bir de bunlarla uğraşıyoruz.Hepsini görüntüle… Fiat markası bir araca sallamak için her daim yer arayan bir kitle vardı. Detayları çok ilgilendirmez. Bırakın bir içlerini döküp rahatlasınlar. Azıcık aklıselim insanlar detaylı raporları okur zaten. Egea'nın IIHS testleri de Dodge markasıyla yapılır yakında. Toparlanması gereken yerleri yok… Read more »
kutup_ayısı_katili
Üye
kutup_ayısı_katili
1 ay 3 gün önce

Beyler yalniz 500x de ayni puani aldi niye kimde 100+k istenen bi araba hakkinda boyle konusmadi

Baris Ileriye
Üye
Baris Ileriye
1 ay 3 gün önce

Aynı puan mı? Ne kadar düz mantık yorumlar yapıyorsunuz. Yıldıza bakmak anlamsız. Detaylara bakmanız lazım. Yetişkin, çocuk ve yaya koruma oranları: Fiat 500x = %86 – %85 – %74 Fiat Tipo = %82 – %60 – %62 Arada ciddi fark var.

wpDiscuz