Uzun zamandır makyajlanması beklenen Skoda Octavia, yepyeni görüntüsüyle otomobil tutkunlarının karşısına çıktı.

Skoda markasının en çok satan otomobili olan Octavia, yeni tasarımıyla Skoda tutkunlarını ikiye böldü. Makyaj operasyonunda ayrık far tasarımına yer verilmesi, birçok kişi tarafından ”çirkin” olarak nitelendirilse de bazı kesimler tarafından da çok beğenildi. Beğenenlerin ise yeni ön tasarımı Mercedes W-212 E Serisi‘ne benzetmesi, bana hiç gerçekçi gelmiyor. Tabii ki bu benim şahsi fikrim.

skoda-octavia-facelift

mb_2552

Yeni Octavia’da başka neler değişti?

Dış tasarıma baktığımızda yeni ön tasarımın yanında, yepyeni tamponlar ve arka taraftaki ufak değişimler göze çarpıyor. Bunun yanında, makyajsız Octavia’da bi-xenon ve LED farlara yer veriliyordu. Yeni Octavia’da ise LED farlar standart olarak sunulacak.

İç tasarıma baktığımızda ise yeni Skoda Kodiaq’ta da kullanılan 9.2 inçlik dokunmatik ekran ve ambiyans aydınlatması öne çıkıyor. Bu özellikler ise yeni Octavia’da opsiyon olarak sunulacak.

Güvenlik konusunda ise yeni Octavia’nın opsiyon listesi kabarık. Önden çarpışma uyarısı, yaya çarpışma uyarısı, kör nokta uyarı sistemi ve arka trafik uyarı sistemi gibi güvenlik donanımları opsiyon listesindeki özelliklerden bazıları.

-Yeni Octavia’nın motor seçenekleri neler?

Yeni Octavia’da beşi benzinli, dördü dizel olmak üzere toplam dokuz motor seçeneği sunulacak. En küçüğü 1.0 litre, en büyüğü ise 2.0 litre hacminde olan motorlar Volkswagen Grubu’nun imzasını taşıyacak. Motorların teknik detayları hakkında kesin bir bilgi yok. Ancak en güçsüz motor 85 beygir güce, en güçlü motorun ise 185 beygir güce sahip olacağı söyleniyor.

Yeni Octavia, 6 ileri manuel şanzıman ve 7 ileri DSG otomatik şanzıman ile gücünü yere aktaracak.

Önden çekiş sistemini kullanmaya devam eden yeni Octavia, sadece 1.8 TSI ve 2.0 TDI motorlara özel dört çeker sistemini opsiyon listesinde sunacak.

Yeni Octavia, yıl sonunda satışa sunulacak.

Kimler Neler Demiş?

23 Yorum "Octavia artık dört göz"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ilhan55
Üye

İlk gördüğümde pek hoş bulamamıştım ama gözüm alışıyor yavaş,yavaş.Yine epey satacak kim ne derse desin.Elegance Octavia her zaman güzel bir aile aracıdır.

anl_akl
Üye

Kadranların aydınlatma tesisatı herhalde accent era'dam alınma.

Ugur
Üye

Bu kadar yakışıklı araba üretebiliyorsun, senin en bilinen modelin de octavia olduğuna göre yakışıklı yapman lazım.

mehmet basyigit
Üye

Çin malı arabalara benzemiş:cool:

3xcellency
Üye

Çirkin sevenler için pazarlama taktiği bravoo 😀