Dünyanın az sayıdaki debriyaj üreticilerinden biri olan MAPA’nın yeni patentli ürünü “Aşınma Ayarlı Debriyaj”, otomotiv parça/servis sektörünün en önemli organizasyonlarından Automechanika Frankfurt’un Eylül ayında düzenlenen fuarında ödüle layık görüldü. Bağımsız uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından başarısı taçlandırılan MAPA, Türkiye’de bu ödülü kazanan ilk otomotiv firması oldu.

Aşınma ayarlı debriyaj, MAPA’nın son birkaç senede 4 ayrı patentli ürününü geliştiren tecrübeli Ar-Ge ekibi tarafından 2 yılı aşkın bir sürede geliştirildi. Yeni ürün standart debriyajlara kıyasla hem en az 2 kat uzun ömür sağlıyor hem de bu uzun ömrü süresince sabit pedal yükü sayesinde kullanıcıya konforlu bir sürüş sunuyor. Özel aparatlara ihtiyaç duyulmadan montajı kolaylıkla yapılabilen Aşınma Ayarlı Debriyaj tüm binek ve hafif ticari araçlara uyarlanabiliyor. Kompakt tasarımı, uzun ömrü ve yakıt verimliliği dolayısıyla ürün çevreci özelliği ile de öne çıkıyor.

MAPA Hakkında

Dünyanın önde gelen debriyaj üreticilerinden olan MAPA, Türkiye’de otomotiv sektörüne hizmet veren orijinal yedek parça üreticisi olarak 1970 yılında İstanbul’da kuruldu. Türkiye’nin endüstriyel gelişim sürecinde, komple fren sistemleri ve debriyaj setleri ile birçok otomotiv parçasının ilk yerli üreticisi oldu. Zaman içerisinde debriyaj üretimine odaklanarak iki ana markası; MAPA ve KraftTech ile binek ve hafif ticari araçlar için debriyaj baskı, disk, volan ve rulman tasarımı, üretimi ve dağıtımı konularında faaliyet göstermeye başladı. 45 yılı aşkın bilgi ve birikimiyle kalitesini, uzmanlığını ve güvenilirliğini kanıtlayan MAPA; üretimde yüksek güvenlik ve sağlık standartlarının yanı sıra tavizsiz çevreci yaklaşımlarıyla da sektörde öne çıkıyor. MAPA ISO/TS 16949, ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 belgelerine sahiptir.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
hakanmotorsinannReNeReNeBerkcan Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hakan
Üye
hakan

Daha detayli bilgi nerden albiliriz

motorsinann
Üye
motorsinann

LUK markası zaten kullanıyor bu sistemi,
balata aşındıkça baskı diskini ileri iten yaylar var, gerçi yazının yarısı reklam ama neyse.

ReNeReNe
Üye
ReNeReNe

Çok güzel haberler bunlar . Sanırım bizim bu ürünlere ulaşmamız zaman alacaktır .

Berkcan
Üye
Berkcan

Tebrik ederim çok iyi bir iş çıkarmışlar. Aynı yapıda hem aşınma ayarı hem de uzun ömürlülük ve sürdürebilirliği yakalamak mühendislik isteyen bir iş. Fiyatları piyasadakilere oranla daha pahalı olacaksa bile ömür avantajı var.