Başımız sağolsun

Tolga Güler hayatını kaybetmiştir.

12

Dün haberi öğrendiğim saatten beri elim gitmiyordu klavyeye. Dün öğlen saatlerinde Pendik sahilde çok sevdiğim daha geçen hafta oturup muhabbet ettiğim arkadaşım 28 yaşındaki Tolga Güler, bir aracın sahil yolunda yasak olmasına rağmen U dönüşü yapması sebebiyle vefat etmiştir. Hiç bir suçu olmamasına rağmen yolu belki 1 dk kısaltmak için yapılan U dönüşü arkadaşımın canına mal oldu.

Ekipmansız bir kere bile görmedim Tolga’yı. Ağır başlı çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Daha geçen hafta oturup sohbet etmiştim kendisiyle. Ama tek başına ekipman yetmiyor. Biz motosikletlilerin dikkati de yeterli olmuyor bazen. Olay sadece motosiklet değil. Eşimiz çoçuğumuz sevdiğimiz bir çok arkadaşımız trafikte hayatını kaybediyor. Ülke olarak trafik kazaları konusunda kupa üstüne kupa alıyoruz.

Daha ne kadar insanın ölmesi gerekiyor ki trafik kurallarının önemi anlaşılsın. Daha ne kadar motosiklet tutkununun canının gitmesi gerekiyor ki araçlar motosikletleri fark etsin. Ülkemiz daha ileriye gidip gelişeceğine kuralsızlıklar diyarına doğru hızla gidiyoruz. Buna bir dur dememiz gerekiyor artık. Bakkaldan alır gibi ehliyet almamalı insanlar. Kural çiğnemenin cezası veya yaptırımı ağır olmalı. Madem 2 tonluk araçlar kullanıyoruz. Bunun sorumluluğunu almamız gerekiyor.

Bu olayın bir son olmasını dilerdim ama daha gidecek çok yolumuz var. Otopark.com ailesi olarak Tolga Güler’in ailesi başta olmak üzere tüm sevdiklerine ve arkadaşlarına baş sağlığı dileriz. Hepimizin başı sağolsun. Haberin videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/video/pendik-te-feci-kaza-olu-ve-yaralilar-var-11012.aspx

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Alper Şendurparadoks87kayihaniMaceren975483 Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Alper Şendur
Üye
Alper Şendur

Allah rahmet eylesin tabi ki çok yanlış u dönüşü yasak olan yerde u dönüşü yapmak ama belki yavaş olsa ölmeyebilirdi görgü tanığına göre baya hızlıymış fotoğraflara bakıncada ne kadar hızlı olduğu belli oluyor bir tane gerizekalı yüzünden can verdi yok yere ama keşke o kadar hız yapmasaymış. ?

paradoks87
Üye
paradoks87

Hayatının baharında bir delikanlı.Allah rahmet eylesin.Mevla geride bıraktıklarına sabırlar versin

kayihani
Üye
kayihani

Allah(cc) ragmet eylesin, ailesine ve sevenlerine sabır versin. Benzer motorsiklet kazalarını çevremizde de duyup üzülüyoruz. Trafikte motorsiklet ve bisiklet gibi diğer taşıtlara yeterince dikkat etmediğimi ve edemediğimizi görüyorum. Umarım gelecekte daha dikkatli olurum-oluruz. Gelecekte elekronik ve görüntüleme sistemleri sayesinde bu tür olayların azalacağını ümit ediyorum.

Maceren
Üye
Maceren

çok acı bir olay..Allah sabır versin ailesine.. otoparkın yorumu da ayrı bir ironi olmuş. ben bu yorumdan şunu anlamak isterim otopark çalışanları bundan sonra araç testlerini yollarda değil pistlerde yapacak.. yapmalı.. insan hayatı oyuncak değil..

Pulpa
Üye
Pulpa

çok yazık olmuş, allah rahmet eylesin