Peugeot’nun 4 yılda 360.000 adet satan küçük sedanı 301, makyaj operasyonu geçirdi.

Yeni 301, bu makyaj operasyonu ile daha modern bir görünüme kavuştu. Otomobilin dış tasarımında kullanılan yeni krom detaylı ön ızgara, LED gündüz farları, yeni ön ve arka farlar ve yepyeni tampon tasarımı, yeni 301’in modern görüntüsünde büyük pay sahibi.

Makyaj operasyonu ile iç tasarımda daha modern bir hava sunan yeni 301; geri görüş özelliği, navigasyon, Bluetooth, iOS ve Android telefonlarla uyum özelliği taşıyan yeni dokunmatik ekran ile teknolojiden geri kalmıyor. İç mekanda yapılan değişiklik bundan ibaret değil. Yeni 301’de yenilenen direksiyon simidi, havalandırma kumandaları ve gösterge panelleri ilk bakışta göze çarpıyor.

Yeni 301, tıpkı selefinde olduğu gibi 506 litrelik geniş bagaj hacmi sunuyor. Arka koltuklar yatırıldığında ise hacim 1332 litreye ulaşıyor!

Peugeot’nun yaptığı en önemli değişikliklerden biri de ”sıcak ve soğuk” donanımları oldu! Peugeot’dan yapılan açıklamalara göre yeni 301, soğuk ülkelerde ısıtmalı ön cam ve ısıtmalı ön koltuk donanımlarıyla satışa çıkacak. Sıcak ülkelerde ise daha güçlü bir klima, yeni 301’in en büyük silahı olacak.

Yeni 301, 82 beygirlik 1.2 PureTech ve 115 beygirlik 1.6 VTI olmak üzere 2 adet benzinli motor seçeneği sunacak. Dizel motorlarda ise 92 beygir ve 100 beygir gücünde, 2 adet 1.6 HDI motor görev yapacak.

Yeni 301, 5 ileri manuel veya 6 ileri tam otomatik vitesle satın alınabilecek.

Yeni 301, ikizi Citroen C-Elysee ile birlikte İspanya’nın Vigo şehrinde üretilecek.

 

 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Peugeot 301 makyajlandı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
onurcicek
Üye

BMW style

Gurdal07
Üye

Yakışıklı olmuş

REC
Üye

Cam düğmelerinin yeri gerçekten kötü, camı açmak istediğinizde vazgeçtiğiniz bile oluyor.

hawkerx
Üye

Peugeot İ-cockpit neden uygulanmamış leşşşşş

mevlut olcy
Üye

Linea ve bu otomobil deil tam bir facia!!