• Motor: 1910 cc, 4 silindirli turbo dizel
  • Güç: 150 HP @ 4000 d/d
  • Tork: 320 Nm @ 2000 d/d
  • Şanzıman: 6 ileri, tork konvertörlü otomatik
  • 0-100 km/s: 9,5 sn
  • Son hız: 209 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 10 litre/100 km
  • Ağırlık: 1535 kg
  • Bagaj hacmi: 405 litre
  • Model yılı: 2007

Karakter
Yol tutuş

– İşçilik
 Tüketim
 Arka yaşam alanı

Kimler Neler Demiş?

27 Yorum "Kara Sevda: Alfa Romeo 159 1.9 JTD"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
zekici
Üye

yaklaşık 4 yıl alfa 159 jts manuel kullandım. test genel olarak objektif. fakat aracın bence artıları kesinlikle eksilerinden baya bi fazla. öncelikle yukarıda sadece karakter ve yol tutuş (ona da 4 yıldız vermişler ya neyse) denmiş. diğerlerini ben söyliyeyim >>> inanılmaz hissiyatlı direksiyon. mükemmel marjinal tasarım . donanım zenginliği. fren sistemi. müzik sistemi. sessizlik….. bence araca biraz haksızlık yapılmaktan ziyade aracın üstün özelliklerininden sanki tüm araçlar böyleymiş gibi bahsedilmiş. bence piyasada fiyatına göre en sıkı, spor ve sexy sedan alfa 159.. kazasız sürüşler..

Muffy
Üye
Öncelikle, 4 yıldır Alfa 159 1.9JTS (Benzinli) Dist. Manuel vites kullanıcısıyım. 70.000 km yol yaptım şimdiye kadar. Test ve emeği geçenlere teşekkürler ancak bazı konularda doğru bir değerlendirme yapılamamış ne yazık ki.. 159 kesinlikle ve kesinlikle “narin” olarak addedilebilecek bir araç değil. “Narin” yerine “hor kullanılmaya uygun değil” ifadesini tercih ederdim. 159’un bu testte üzerinde durulan malzeme kalitesi ve işçiliğiyle ilgili konularda elbette eleştirilebilecek noktaları olmakla birlikte, bunun pekçok araçla eşdeğer düzeyde olduğunu, “genel olarak” rahatsız edici bir durumu olmadığını ve hatta Alfa Romeo markasının kalite, işçilik ve dayanıklılık konusunda daha önceki kötü kimliğini 159 ile değiştirip düzelttiği, benim bir… Read more »
fckorkmaz
Üye

bir ara And bey’i dövecek gibiydiler 🙂

turgay ibiza
Üye

Narin oluşu güvensizlik hissi yaratır bir noktadan sonra ve insanın aklında hep bir ”acaba”sorusunun takılı kalması bu markanın en temel dezavantajı.Sıradışı ve asil gördüğü konusuna katılıyorum ve evet bende hep istemişimdir kullanıp,göz atabilmeyi bir alfaya.Ama ne olursa olsun rakiplerine nazaran güvenilmezliği ve potansiyel kalitesizliği dolayısı ile her an insanın başına dert açabilecek bir arabayı almak istemem…Fikir sahibi olabilmemiz açısından güzel bir test olmuş,eliniz sağlık.

captainferry
Üye

Güvenilmezliği,kalitesizliği falan bunlar çok eskiden kalma önyargılar.Heleki 159 en sorunsuz alfalardan birisi.Gerçek kullanıcıları yapılan olumsuz yorumlara şaşırmış durumda.

ninapersson
Üye

Bildiğim kadarıyla arabalar segmentine göre puanlandırılıyordu, bu arabanın yol tutuşu 4 yıldızsa D segmentine hangi arabanın 5 yıldızdır? Kinaye amaçlı değil merakımdan soruyorum,