2018 Peugeot 308 Ön

Yenilenen VAG üçlüsü (Glof, Octavia, Leon) ve Renault Megane’dan sonra C segment hatchback modelinde rakiplerine göre geri kalmamak için Peugeot firması “yanlışlıkla” 2018 model makyajlı Peugeot 308‘in resimlerini sızdırdı. Resimlere bakılırsa ince dokunuşlar dışında köklü bir değişiklik gözükmüyor.

Makyajlı Peugeot 308’den ilk resimler

En büyük değişikler aracın ön tarafında göze çarpıyor; ön ızgarının şekli değişmiş ve noktalı gündüz farları da yerini tek ışık şeklindeki gündüz farlarına bırakmış. Ön tamponda daha büyük hava kanallarına yer verilirken yeni sis farlarıyla da görsel değişikliğe devam edilmiş.

Arka tarafta sadece farlarda ufak bir değişiklik yapılmış gibi gözüküyor, sızdırılan resimlerin detayı düşük olduğundan tüm ayrıntılar gözükmüyor.

İç kabine baktığımızda 3008’deki yenilenmiş kokpite bu modelde yer verilmediği görülüyor. 2018 model 308’de analog gösterge paneli varken, GOLF 7’de ise isteğe bağlı tamamen dijital bir gösterge paneli satın alabiliyorsunuz.

2018 model 308’de, 100 HP ve 120 HP güçlerinde yeni geliştirilen 1.5 litre BlueHDI turbodizel motorların görev alacağı bekleniyor.

Resmi lansmanın Haziran ayı içinde olması tahmin ediliyor.

Kaynak: motor1.com

28
Kimler Neler Demiş?

avatar
27 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
mstdlAkn_3462BurakMehmet1964kansuvargun Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mstdl
Ziyaretçi
mstdl

Bence eskisinin tek eksi yönü arka baş ve diz mesafesi idi. keşke boyutlarıyla biraz oynayıp mesela 10 cm kadar boyunu uzatıp bunu diz mesafesine yansıtmış olsalardı. İŞTE O ZAMAN SINIFINDA RAKİPSİZ BİR ARAÇ OLURDU.

Akn_3462
Üye
Akn_3462

Tasarım dışında ne gibi iyileştirmeler yapılmış onu bilmek gerek.

Burak
Ziyaretçi
Burak

Peugeot 308'in güncel kasası zaten güzeldi, makyajla birlikte 308 daha da güzel bir görünüme kavuşmuş. Makyaj 308'e yaramış çok şık ve güzel bir sahip

Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

Bence bu 308 e 30kw gibi başlangıç amaçlı bir elektrik motoru da yakışır artık elektrik yaygınlaşsın şu araçlarda 30kw motor ve batarya nin maliyeti çok olmaz ama getirisi fazla olur

Mehmet1964
Ziyaretçi
Mehmet1964

Zaten güzel bir otomobildi. Dış tasarım dan ziyade şasi motor vb gibi dayanıklılık uzun ömür kronik sorun parça saglamlastirmasi güvenlik konularına kasmaları lazım. Eskisi kadar olmasada fransız markaları narin otomobiller üretiyor ve bazen cidden sorun çıkarıyorlar bu gerçeklik payı olan algıya kassalar birde ellerindeki donanımı koz olarak Allure de kullansalar yeter. İlla tasarım değişecek diye birşey yok bagaj ve iç hacmine de kasabilirler bu arada.