Ford ‘dan “Akıllı Beşik” : Max Motor Dreams

Otomobil yolculuğunu taklit ederek bebekleri uyutan beşik!

19

Dünyanın otomobile binen ilk bebeği o ilk yolculukta uyuya kaldığı andan itibaren bilinen bir şey varsa o da bebeklerin otomobil yolculuklarında kolayca uyuduğudur. Otomobil yolculuklarının bu özelliği, senelerdir aileler tarafından kullanılan bir bebek uyutma taktiği. Ford’un yeni icadı akıllı beşik otomobil yolculuklarının bu yeteneğini beşiklere aktarmayı hedefliyor.

Ford’un Max Motor Dreams (Max Otomobil Rüyaları) adını verdiği beşik, bir otomobil yolculuğunu taklit ederek bebeklerin uyumasına yardımcı olmayı hedefliyor. Bebekli ailelerin bir senede ortalama 44 günlerini bebeklerini uyutmaya çalışırken harcadığını belirten Ford mühendisleri, otomobil yolculuklarına gerek bırakmadan bebeklerin uyuyabilmesini sağlamak için kolları sıvamış ve Max Motor Dreams’i icat etmiş.

Nasıl Çalışıyor?

Ford’un icat ettiği karyola otomobil yolculuklarında duyulan sarsıntı, motor sesi ve hatta sokak ışıklarını evinizin rahatlığında simüle edebiliyor. Bütün bunları yaparken normal bir karyola görüntüsünü bozmayan Max Motor Dreams, mobil uygulama ile çalışıyor. Bu mobil uygulama sayesinde yolculuk sırasında sarsıntı ve sesleri kaydedebiliyorsunuz. Bu sayede bebeğinizin favori rotasını tekrar canlandırabiliyorsunuz.

Max Motor Dreams geceleri bebek ile yapılan otomobil yolculuklarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, trafikte güvenliği de arttırmayı planlıyor. Sadece bir adet üretilen Max Motor Dreams o kadar ilgi çekti ki, Ford yetkilileri beşiği seri üretime geçirme planlarına başlamış.

Sizler de bebeğinizi uyutmak için yollara düşüyor musunuz?  Bebeğinizi uyutmak için böyle bir ürün alır mıydınız? Yorumunuzu bırakmayı unutmayın!

 

19
Kimler Neler Demiş?

avatar
18 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
furkankaya585597hakikionurAlt.Onur MutluAkn_3462 Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
furkankaya585597
Üye
furkankaya585597

Çok gereksiz bir şey. Hem insanlar bu sayede gece gezmesi yapıyor.

hakikionur
Üye
hakikionur

Ülkemizde ki sarsıntıyı simüle edebilmesi için çalışma limitlerinin ikiye üçe çıkması lazım. Bizim bebeler alıştı paldır kaldür 😀

Alt.
Üye
Alt.

Açıkcası böyle bir şeyi Ford'dan beklemezdim. Bu biraz duygu işi. Biraz İtalyan işi. Şaşırtıcı seviyede bir iş çıkartmış. Ama marka kimliğiyle ne alâkası var, anlamış değilim. 🙂 Unutulur gider.

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Bir petrolhead kolay yetişmiyor . Çocuğum olursa alırım valla. Çok iyiymiş

Akn_3462
Üye
Akn_3462

Çok iyi düşünülmüş helal olsun. Umarım Tr de bundan ÖTV almazlar 🙂