Tesla‘nın son yazılım güncellemesinde yine bir sürpriz gizli. Marka bu küçük eğlenceli dokunuşları çok seviyor olmalı; navigasyon ekranında beliren gökkuşağını ya da Model X‘in “Holiday Show“unu hatırlarsınız. Yeni gizli özellik, Tesla sahiplerine otomobillerinin multimedya ekranını devasa bir tuvale çevirme şansı veriyor!

Gizli özelliği Tesla CEO’su Musk attığı tweetle duyurdu

Markanın yazılım güncellemelerinde artık böyle gizli ekstralara alışkınız, fakat bu sefer Elon Musk sürprizi kişisel Twitter hesabından duyurdu. Musk’ın da söylediği gibi, dokunmatik ekranın üzerindeki “T” logosuna üç kez dokunulduğunda bir “karalama defteri” açılıyor.

 

‘Sanat eserinizi’ Tesla’ya gönderebilirsiniz!

Sonrası ise tamamen hayal gücünüzle sınırlı! İşiniz bittikten sonra sistem size şunu soruyor:

“Sanat eserinizi Tesla’nın gözden geçirmesini istediğinizden emin misiniz?”

Seçenekleriniz de pek sıradan değil: Eğer çiziminizi kendinize saklamak istiyorsanız ‘hayır, dünya henüz benim sanatımı görmeye hazır değil‘ şıkkını seçiyorsunuz. Kendinize güveniyorsanız da ‘tabi ki, ben bir sanatçıyım!‘ diyerek çiziminizi Tesla‘ya gönderebilirsiniz. Üstelik Musk’ın tweetlerine bakarsak firma müşterilerden gelen çizimleri gerçekten gözden geçiriyor!

Model 3 çok yakında gelecek

Amerikalı üreticinin daha önemli konularda da çalışmaları yoğun olarak devam ediyor. Firmanın giriş seviyesi elektrikli otomobili Model 3‘ün temmuz ayında satışa sunulabileceği konuşuluyor. Ayrıca kimi raporlarda belirtildiği üzere marka, yeni otomobilin geliştirilme sürecinde beta aşamasını pas geçebilir. Model 3 ile ilgili kesin olansa menzilinin en az 345 kilometre ve ABD fiyatının da 35.000 dolar civarında olacağı.

Kaynak: electrek.co, motor1.com

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Tesla’dan yine bir gizli özellik!"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
alfhonso
Editor

update sırasında internet kesildi çöktü sistem format atcam 😀

alfhonso
Editor

Bu update olayı garip geliyor bana. Alışamadım pekte alışabilecekmişim gibi de durmuyor 😀

alptamer
Üye

''Panpaaaaaa yeni update'i yaptın mı? 0/100 1.7 sn oluyo olum manyak oldu makina'' dönemleri yakındır…

wpDiscuz